JAKUB KOŁECKI NA ŚWIĘCIE DOLNOŚLĄSKICH OLIMPIJCZYKÓW

18 czerwca 2018 roku Jakub Kołecki, absolwent Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, wziął udział – na zaproszenie Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty we Wrocławiu – w uroczystości "Olimpijczycy 2017-2018".

Czytaj więcej...

 

ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. NARODÓW ZJEDNOCZONEJ EUROPY W POLKOWICACH - "WYJĄTKOWY PARTNER"

5 czerwca 2018 roku w Auli naszej szkoły odbyła się 15. Gala Laureatów Konkursów Powiatowych, zorganizowana przez Powiatowy Ośrodek Poradnictwa  Psychologiczno-Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach.

Czytaj więcej...

 

CO MIAŁ BANAN DO UNII EUROPEJSKIEJ?

9 maja 2018 r. – w ramach obchodów Dnia Europejskiego – pan Daniel Kulhawiec przedstawił w klasie II "a" Technikum wykład na temat "Historia Unii Europejskiej z bananem w tle".

Czytaj więcej...

 

"ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ" - 75. ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

19 kwietnia 2018 roku młodzież z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Żółty żonkil", której celem jest przywrócenie pamięci o powstaniu w getcie warszawskim.

Czytaj więcej...

 

WIELKI SUKCES JAKUBA KOŁECKIEGO!

W dniach 22-24 marca 2018 roku Jakub Kołecki z klasy III "a" Liceum Ogólnokształcącego uczestniczył w finałowych eliminacjach Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, które odbyły się w Warszawie.

Czytaj więcej...

 

"STUDNIÓWKA 2018" OKIEM NASZEJ SZKOLNEJ TELEWIZJI

Zapraszamy do obejrzenia relacji, której autorem (kamera i montaż) jest Mateusz Dudka: https://www.youtube.com/watch?v=0tgXGTg40K0

 

„POLONEZA CZAS ZACZĄĆ”

Jak stary obyczaj każe, na 100 dni przed egzaminami przyszli maturzyści stają do pląsów w czasie najważniejszego balu w życiu. I u nas, 9 lutego, Studniówka 2018 się odbyła.

Czytaj więcej...

 

WYKŁAD "KOBIETA W ŚWIECIE ISLAMU"

12 lutego 2018 roku – w ramach projektu edukacyjnego "ref:EU | Muslim minorities and the refugee crisis in Europe" – odbył się w naszej szkole wykład pt. "Kobieta w świecie islamu".

Czytaj więcej...

 

JAKUB KOŁECKI LAUREATEM OLIMPIADY!

20 stycznia 2018 roku we Wrocławiu odbyły się eliminacje regionalne 68. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Czytaj więcej...

 

Z WIZYTĄ W ŻARACH

10 stycznia 2018 roku dziewczęta z klasy I "b" LO, I "b" T, II "a" LO i II "b" LO – należące do Szkolnego Koła Wolontariatu – wraz z opiekunem, panią Jadwigą Berestecką, kolejny raz udały się do Żar, do Domu Samotnej Matki, aby przekazać zebrane dary.

Czytaj więcej...

 

SUKCES JAKUBA KOŁECKIEGO!

Jakub Kołecki, uczeń klasy III "a" Liceum Ogólnokształcącego, zdobył drugą lokatę w regionalnych (dolnośląskich) eliminacjach Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, które odbyły się 8 grudnia 2017 roku we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

 

„PIOSENKA CI NIE DA ZAPOMNIEĆ”

1 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach – w ramach projektu „Nasza Niepodległa” – kontynuowano obchody Święta Niepodległości.

Czytaj więcej...

 

6 GRUDNIA, CZYLI ŁĄCZYMY PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, połączonego z wizytą Świętego Mikołaja, w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbyły się różnorodne przedsięwzięcia.

Czytaj więcej...

 

MIKOŁAJKI 2017

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wizyty Świętego Mikołaja w naszej szkole.

Czytaj więcej...

 

PORZĄDKUJEMY GROBY

Przed uroczystością Wszystkich Świętych w ramach zadań wolontariackich, zaproponowanych przez opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu - panią Jadwigę Berestecką, klasa II "b" LO, III "a" T i III "b" T udały się na polkowicki cmentarz w celu porządkowania opuszczonych grobów.

Czytaj więcej...

 

KLASY MUNDUROWE NA OBCHODACH ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie grupy mundurowej z klasy II „b” Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach – wraz z wychowawcą, panią Katarzyną Jackiewicz – zostali zaproszeni przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach na uroczystość patriotyczną z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbyła się 10 listopada 2017 r.

Czytaj więcej...

 

UCZCILIŚMY NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2017 r. w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Czytaj więcej...

 

POMAGAMY!

19 października 2017 r. w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbyła się zbiórka pieniężna na pomoc rodzinie poszkodowanej podczas wrześniowego wybuchu.

Czytaj więcej...

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października 2017 roku w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej...

 

ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Z okazji Święta biblioteki szkolnej - obchodzonego w październiku – zapraszamy naszych czytelników do wzięcia udziału w loterii fantowej, w której za wypożyczenie książki niebędącej lekturą będzie można wylosować książkę lub inny upominek.

Czytaj więcej...

 

KONKURS NA OKŁADKĘ PUBLIKACJI ROZSTRZYGNIĘTY!

Informujemy, że rozstrzygnięto konkurs na okładkę publikacji „Srebrny jubileusz Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach - ilustrowane kalendarium wydarzeń”, ogłoszony w czerwcu bieżącego roku przez bibliotekę szkolną.

Czytaj więcej...

 

PODRĘCZNIKI PRZESZŁY Z RĄK DO RĄK

13 września 2017 r. w dużej sali gimnastycznej odbyła się giełda używanych podręczników, w której wzięli udział uczniowie i absolwenci naszej szkoły, chcący kupić lub sprzedać używane podręczniki.

Czytaj więcej...

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

4 września 2017 roku w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018.

Czytaj więcej...

 

EDUKACJA SPOŁECZNA 2015/2016

EDUKACJA SPOŁECZNA 2016/2017

EDUKACJA SPOŁECZNA 2018/2019