Z wizytą w Żarach10 stycznia 2018 roku dziewczęta z klasy I "b" LO, I "b" T, II "a" LO i II "b" LO – należące do Szkolnego Koła Wolontariatu – wraz z opiekunem, panią Jadwigą Berestecką, kolejny raz udały się do Żar, do Domu Samotnej Matki, aby przekazać zebrane dary.

W tym miejscu należy wspomnieć, że nasza współpraca z Domem Samotnej Matki w Żarach trwa już 11 rok. Za każdym razem jesteśmy przyjmowani przez dyrekcję i mieszkanki tego domu jak członkowie rodziny, co jest niezmiernie miłe.

Po dotarciu na miejsce zostałyśmy podjęte (jak zawsze) słodkim poczęstunkiem. Następnie dziewczęta zorganizowały zabawy dla dzieci, do których włączyły się także ich mamy.

Wolontariuszki miały wówczas możliwość wysłuchania historii każdej z mieszkanek. Były bardzo poruszone osobistymi wyznaniami, a w drodze powrotnej analizowały je i omawiały.

Szkolne Koło Wolontariatu w tym miejscu pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak hojnie wspierają naszą inicjatywę pomocy dla Domu Samotnej Matki w Żarach.

opracowanie: Jadwiga Berestecka

GALERIA ZDJĘĆ: