Skład Rady Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2020/2021

 

Przewodniczący:  Mielczarek Patryk

Zastępca przewodniczącego:  Kozdempa Oskar

Skarbnik:  Dąbrowska Alicja

Rzecznik medialny: Melnyczuk Mateusz

Rzecznik praw ucznia: Bobryk Patryk

Pozostali członkowie Samorządu Uczniowskiego:


• przewodniczący, zastępcy przewodniczących i skarbnicy klas.

 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: dr Agata Miżdal-Karmelita

 


 

DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

 

 

 

PIERNIKOWY ZAWRÓT GŁOWY

   

Koleżanki i Koledzy! Zwracamy się do Was z prośbą, abyście zechcieli pochwalić się swymi kuchennymi umiejętnościami i podzielić z nami – w formie cyfrowej – świątecznymi wypiekami.

...więcej

* * *

"SZCZĘŚLIWY NUMEREK", CZYLI NA KOGO WYPADNIE...

   

Przypominamy, że na stronie startowej e-dziennika codziennie będzie losowany i zamieszczany „szczęśliwy numerek”.

...więcej

* * *

"GÓRA GROSZA" - PRZED NAMI XIX EDYCJA

   

Już za tydzień (26.11.2018 r.) rusza kolejna "Góra Grosza", do której od lat aktywnie włącza się społeczność naszej szkoły.

...więcej

* * *

TRWA GŁOSOWANIE W 23. EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU STYPENDIALNEGO USKI 

   

Informujemy, iż w tym roku zgłosiliśmy do programu stypendialnego troje naszych uczniów.

...więcej

* * *

"JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA!" - O OBCHODACH 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

   

W miniony piątek, 9 listopada 2018 roku, przypadła kulminacja działań związanych z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie, nauczyciele, wychowawcy,dyrekcja i pracownicy Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach (jednym słowem: wszyscy) zadbali o godne uhonorowanie tego szczególnego wydarzenia.

...więcej

* * *

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM STYPENDIALNY USKI POLSKA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

   

Uniwersytecka Szkoła Kształcenia Indywidualnego rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do 23 edycji Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego.

...więcej

* * *

WYBRALIŚMY NOWY SAMORZĄD!

   

24 września 2018 roku w godzinach od 10.45 do 11.30 odbyło się głosowanie na kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego.

...więcej

* * *

KOMUNIKAT RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

   

Jeżeli chcesz "wziąć byka za rogi" i stać się panem własnego losu - masz świetną okazję. Rada Samorządu Uczniowskiego potrzebuje osób kreatywnych, zaradnych i chętnych do pracy, czyli takich jak Ty!

...więcej

* * *

OGŁOSZENIE RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

   

Od 11.09.2017r. (poniedziałek) rozpocznie się nabór uzupełniający do Rady Samorządu Uczniowskiego..

...więcej

* * *

"NAKRĘTKI DLA HOSPICJUM" - PODZIĘKOWANIA

   

Do naszej szkoły dotarły podziękowania i pamiątkowy dyplom za udział w akcji "Nakrętki dla Hospicjum", która trwała od września 2016 r. do końca czerwca 2017 r.

...więcej

* * *

ZESPÓŁ SZKÓŁ W POLKOWICACH, CZYLI "SZKOŁA BARDZIEJ DEMOKRATYCZNA"

Od września 2015 roku opiekun Samorządu Uczniowskiego, pan Marek Gottlieb, oraz pan Krzysztof Górski - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie - brali udział wraz z grupą młodzieży z klasy II a i II b Liceum Ogólnokształcącego w projekcie "Szkoła bardziej demokratyczna", prowadzonym przez Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa we Wrocławiu.

...więcej

* * *

"GÓRA GROSZA" W NASZEJ SZKOLE

W dniach 23.11.-04.12.2015 r. w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy odbyła się kolejna edycja akcji "Góra grosza".Zebraliśmy 180 złotych, które następnie zostały przesłane fundacji Towarzystwo Nasz Dom. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!

* * *

MIŁE ODWIEDZINY U SZKOLNEJ RODZINY...

4 grudnia 2015 roku, podczas międzylądowania w Polkowicach, naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj, któremu towarzyszyły piękne Śnieżynki i przystojny Elf.

...więcej

* * *

DO KRWI OSTATNIEJ KROPLI Z ŻYŁ!

    Uwaga! 21 października (środa) 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Polkowicach (ul. Św. Sebastiana 1) zorganizowany będzie stały Punkt Poboru Krwi. Chętnych do oddania "daru życia" prosimy o stawienie się tam w godzinach 9.30-14.30 w celu rejestracji. W związku powyższym odwołana jest akcja w naszej szkole, zaplanowana na 20.10.2015 r. Zapraszamy!

 
Opiekun Samorządu Uczniowskiego - Marek Gottlieb

* * *

6. EDYCJA AKCJI "NAKRĘTKI DLA HOSPICJUM"

     Jak co roku Samorząd Uczniowski działający w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach zaprasza do akcji "Nakrętki dla Hospicjum". Zbieramy wszystkie nakrętki (od napojów, szamponów, chemii gospodarczej, kosmetyków itd.) oraz dobry plastik.

...więcej

* * *

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Na początku roku szkolnego 2014/2015, w Zespole Szkół  im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego pod hasłem ,,Twój głos – Twój wybór”, w ramach Ogólnopolskiego projektu ,,Samorządy mają głos”. W głosowaniu brali udział wszyscy uczniowie szkoły, którzy oddawali swe głosy w czasie zajęć lekcyjnych. Uczniowie przez tydzień, przed wyborami, mogli zapoznać się z listą kandydatów i poznać program każdego z nich. Emocje podczas samego głosowania były ogromne. Jeszcze większe towarzyszyły ,,staremu zarządowi” Samorządowi Uczniowskiemu, który liczył głosy, a następnie ogłosił swoich następców. Przy ogłoszeniu wyników obecny był dotychczasowy zarząd SU oraz opiekun SU, którzy z radością podali nowy skład samorządu. Przewodniczącym został Artur Firuta z klasy IIae. Zastępcą została Katarzyna Jastrzębska z klasy II a LO. Rzecznikiem Praw Ucznia została Kinga Łojko z klasy II ae.

...więcej

* * *

CZŁONKOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W DOMU SAMOTNEJ MATKI W ŻARACH

17 maja 2013 roku członkowie Samorządu Uczniowskiego udali się do zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Domu Samotnej Matki w Żarach. Podczas spotkania z mieszkańcami tej placówki przekazali im dary zebrane w Zespole Szkół w Polkowicach. Oto wrażenia uczennic uczestniczących w tym przedsięwzięciu:

"Spędziłyśmy bardzo miłe popołudnie. Zabawiałyśmy pociechy, starając się przynajmniej na chwilę oderwać ich matki od problemów dnia codziennego. Rozmawiałyśmy z kobietami, by zrozumieć sytuację, w jakiej się znalazły. Piątek był dla nas dniem niesienia pomocy innym. Dniem, który dał nam wiele radości." (Nikola Klefas)

"Takie doświadczenie jest czymś wspaniałym. To szczęście, które zostało wywołane przez uśmiechy maluchów, było ogromne. Nie potrafię nawet wyrazić tej radości, którą dzieliłam z dzieciakami." (Dorota Rachwalska)

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ

* * *

AKCJA "NAKRĘTKI DLA HOSPICJUM"

Do końca kwietnia 2013 roku Samorząd Uczniowski prowadził zbiórkę nakrętek w ramach kolejnej edycji akcji "Nakrętki dla hospicjum", mającej wspomóc Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W tym roku zebraliśmy 10 dużych worków nakrętek. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

* * *

IV MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA EKOLOGICZNA

Podczas IV Międzynarodowej Konferencji Ekologicznej (19 kwietnia 2013 roku) członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali wystawę warzyw i owoców. Prezentacja produktów była połączona z ich degustacją.

* * *

ŻAK-ART 2013

Podczas ŻAK-ART-u 2013 (6-12 kwietnia) Samorząd Uczniowski był odpowiedzialny za przygotowanie poczęstunku dla uczestników i przybyłych gości. Jego członkowie dbali również o zachowanie ciszy podczas przedstawień i występów.

* * *

PA-KLA-PA

23 stycznia 2013 roku odbyła się PA-KLA-PA, w której brały udział klasy pierwsze. Samorząd Uczniowski, wspierany przez panią Iwonę Marciniak, był organizatorem tej imprezy. Prowadziła ją Przewodnicząca SU - Anna Moryń, której towarzyszyła przedstawicielka klasy III.

* * *

Święty Mikołaj w naszych murach

6 grudnia 2012 roku uczniów Zespołu Szkół w Polkowicach odwiedził święty Mikołaj.

Uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu wcielili się w role świętego Mikołaja oraz Śnieżynek, by rozdać wszystkim swoim koleżankom i kolegom paczki ze słodyczami, które ufundowała Rada Rodziców.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom i już dziś przypominamy o Międzynarodowym Dniu Dziecka... :-)

* * *

IV Polkowickie Prezentacje "Niepełnosprawni - Sprawnym"

4 grudnia 2012 roku nasi uczniowie wzięli udział w Dniu Sportu Osób Niepełnosprawnych, wieńczącym IV edycję Polkowickich Prezentacji "Niepełnosprawni - Sprawnym".

 

Osoby niepełnosprawne - przy wypełnionych po brzegi trybunach w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 - dały pokaz swoich wyjątkowych umiejętności. Kibice obejrzeli między innymi mecze goalballa (gry w piłkę z dzwonkiem wewnątrz) oraz rugby na wózkach (w wykonaniu zawodników klubu Skorpion Polkowice).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

* * *

"GÓRA GROSZA" W NASZEJ SZKOLE

28 listopada 2012 roku Samorząd Uczniowski rozpoczął zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Góra grosza”.

Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji po raz kolejny wsparli szlachetną ideę tego przedsięwzięcia.

W imieniu pacjentów hospicjum we Wrocławiu serdecznie dziękujemy za każdy grosz.

Jednocześnie przypominamy, iż akcja potrwa do świąt Bożego Narodzenia.

* * *

SŁODKIE CO NIECO W ZESPOLE SZKÓŁ

28 listopada 2012 roku w naszej szkole odbyła się akcja sprzedaży ciast. Sponsorami przepysznych wypieków byli uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu.

 

Zebrane fundusze zostaną przekazane na „SOS Wioski Dziecięce”, dla Fundacji Artystów Malujących Nogami i Ustami oraz na bieżące potrzeby Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu.

Dziękujemy za zakup ciast i wszelką pomoc.

* * *

15 LISTOPADA - ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

W ramach Dnia bez papierosa w Zespole Szkół w Polkowicach zostały podjęte różnorakie inicjatywy dotyczące profilaktyki antynikotynowej.

Samorząd Uczniowski we współpracy z pielęgniarką szkolną zorganizował wystawę tematyczną, z którą mogli zapoznać się uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Wychowawcy klas otrzymali ulotki dotyczące niszczącego wpływu tytoniu na zdrowie człowieka, by przekazać je swoim podopiecznym podczas godziny wychowawczej. Najstarszym rocznikowo klasom przedłożono z kolei testy sprawdzające uzależnienie od nikotyny.

Na terenie całej szkoły rozmieszczone zostały ogólnodostępne materiały o szkodliwości palenia. Wychowawcy i uczniowie mogli ponadto obejrzeć w czytelni filmy związane z tą tematyką.

* * *

Porządkowanie grobów przez Szkolne Koło Wolontariatu, październik 2012 roku.

Jak co roku uczestnicy Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem udali się na polkowicki cmentarz w celu uporządkowania opuszczonych grobów przed uroczystością Wszystkich Świętych.

Choć Szkolne Koło Wolontariatu opiekuje się opuszczonymi grobami przez cały czas, to w szczególny sposób zadbano, aby w nadchodzących dniach nie różniły się one od innych nagrobków. Wolontariusze wygrabili wszystkie liście i śmieci, umyli pomniki oraz zapalili znicze.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

* * *

Wybory do Samorządu Uczniowskiego, 24 października 2012 roku.

24 października 2012 roku w naszej szkole miały miejsce wybory do Samorządu Uczniowskiego, w których wzięło udział 475 uczniów. W komisji wyborczej zasiadły cztery uczennice Zespołu Szkół w Polkowicach, zaś nad jej pracami czuwała nowa opiekunka Samorządu – pani Jadwiga Berestecka.

W wyborach startowało 60 kandydatów. Każdy uczeń mógł oddać na nich 3 głosy. Głosowanie przebiegło bez żadnych zakłóceń i wyłoniło nową Radę Samorządu Uczniowskiego:

• Przewodnicząca - Anna Moryń
• Zastępca - Waldemar Szańkowski
• Skarbnik - Paulina Misiak
• Rzecznik Praw Ucznia - Natalia Nadolska
• Opiekun strony internetowej SU - Jakub Andrzejczyk

Pozostali członkowie Samorządu Szkolnego:
1. Patrycja Szkyrpan
2. Monika Kwiatkowska
3. Oktawia Kurt
4. Edyta Duda
5. Magdalena Gołaszewska
6. Wiktor Janczak
7. Katarzyna Kajewska
8. Aleksandra Pigłowska
9. Marceli Songin
10. Michał Waciński

* * *

Dzień Edukacji Narodowej, 12 października 2012 roku.    

12 października 2012 roku – z okazji Dnia Edukacji Narodowej – odbyło się spotkanie zorganizowane dla pracowników Zespołu Szkół w Polkowicach. Rada Samorządu Uczniowskiego złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim przybyłym oraz wręczyła im słodkie upominki.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

* * *