Strona główna Regulamin biblioteki szkolnej Regulamin Multimedialnego Centrum Informacji Aktualniości biblioteki Biblioteka poleca Biblioteczka dla rodziców

 

 

Biblioteka szkolna

Zespołu Szkół

im. Narodów Zjednoczonej Europy

w Polkowicach

 

alt 

                                                   

Pracownicy biblioteki:

mgr Katarzyna Wlazło

mgr Aleksandra Rożek

 

Biblioteka czynna

    Poniedziałek

    730-1530

    Wtorek

    730-1530

    Środa

    730-1530

    Czwartek

    730-1530

    Piątek

    730-1500

 

Biblioteka szkolna służy uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Główne jej funkcje to gromadzenie, opracowywanie, udostępnianie zbiorów oraz działalność informacyjna i edukacyjna. Biblioteka organizuje konkursy, wystawy, kiermasze, spotkania z ciekawymi ludźmi, współuczestniczy w organizowaniu imprez kulturalnych w szkole. Do obsługi biblioteki wykorzystywany jest program MOL NET+, dzięki któremu możliwe jest m.in. korzystanie z katalogu biblioteki z dowolnego komputera mającego dostęp do Internetu.

Księgozbiór liczy ponad 23 tysiące woluminów, w tym: książki i zbiory multimedialne. Zbiory zostały sklasyfikowane i uporządkowane w systemie UKD. Multimedialne Centrum Informacji wyposażone jest w 8 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. W czytelni, do dyspozycji uczniów, rodziców i nauczycieli jest bogaty księgozbiór podręczny, czasopisma i kartoteki zagadnieniowe.

 

.