13.10.2016 r. uczestnicy Hufca Pracy w Polkowicach wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Auli Forum w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Już dziewiąty raz małe gminne środowisko Radwanic spotyka się w październiku na Biegach Papieskich, których start i meta znajdują się obok Kamienia upamiętniającego pontyfikat Papieża Polaka.

Pomysłodawcy tej imprezy sportowej - Ksiądz Henryk Laszczowski i Przewodnicząca TPD w Radwanicach, Izabela Jokiel - przed laty zjednoczyli siły i w taki aktywny sposób zaproponowali uczczenie dnia wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Mała parafialna impreza przerodziła się w wielkie rodzinne święto. Bez względu na pogodę gromadzą się na starcie biegu całe rodziny, bo dystansów jest wiele i każdy - od pierwszego roku życia po sześćdziesiąt plus - znajdzie dla siebie miejsce na starcie.

Uczestnicy HP Polkowice w tym roku biegli już trzeci raz. Zdrowiem i kondycją wykazała się Adrianna Ernestowicz, która w swojej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce. Tym razem panowie nie pobiegli – kibicowali Adzie i myślę, że trochę jej zazdroszczą hartu ducha i znakomitych pamiątek

Ogółem 15.10.2016 roku wystartowało155 biegaczy. Biegi odbywają się na osiedlowych uliczkach i kibice rozstawili się wzdłuż tras na całym „Kwiatowym Osiedlu”. Najdłuższy dystans to 10 kilometrów, który z innymi biegaczami przebiegł zdobywca Korony Maratonów 2016 r. - pan Paweł Steciąg. Wyjątkowo do tej sportowej imprezy przyłączyła się para nowożeńców, która przed ślubowaniem wierności pokonała trasę biegu na dystansie dla 1-2-latków, gdyż zgodnie ze staropolską tradycją młodzi musieli wyjść do zgromadzonych. Wszyscy dużymi oklaskami podziękowali młodej parze za udział w Biegach Papieskich, a organizatorzy wręczyli jej medal z podobizną Św. Jana Pawła II.

Nie zabrakło władz gminnych i powiatowych. Był również poseł na Sejm RP Wojciech Zubowski i Wojewódzki Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Kazimierz Pleśniak. Na stronie internetowej miedziowe.pl już znajduje się galeria zdjęć, która oddaje charakter tego rodzinnego, radosnego spotkania.

Brawo Ada, brawo rodzice, bo Tato zdążył dojechać, by pokibicować córce. To naprawdę była rodzinna sobota!

Opracowanie i zdjęcia : Maria Bardon