Corocznie Międzynarodowa Szkoła Meridian organizuje Konkursy Matematyczne Meridian MMC (Meridian Mathematics Competition) dla szkoły podstawowej (5-6 klasa), gimnazjum (2-3 klasa) oraz liceum (1-2 klasa).

MMC został zorganizowany po raz pierwszy w 2005 r. w Warszawie, a w 2009 r. w całym województwie mazowieckim i  łódzkim.  W latach 2010-2011 w konkursie matematycznym MMC łącznie wzięło udział 6500 uczniów z 400 szkół z siedmiu województw.

Zwycięzcy i finaliści konkursu otrzymują atrakcyjne nagrody, np. netbook, aparat cyfrowy, telefon komórkowy, odtwarzacz MP3, itp.

W przyszłym roku szkolnym 2011/2012 nasz konkurs będzie organizowany w całej Polsce.   

Pierwszy etap odbędzie się online przez Internet.

Informacje związane z zapisami na Konkurs MMC będą znajdowały się od września  na naszej stronie  internetowej.

Od teraz Nauczyciele i Uczniowie mogą zapoznać się z testami próbnymi Konkursy MMC znajdującymi sie na naszej  stronie  internetowej http://www.mmc.edu.pl/

Mogą Państwo przesłać  swoje opinie i sugestie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proponuję, by wszyscy uczniowie zainteresowani konkursem, po zapoznaniu się z testami próbnymi, zgłosili się do swych nauczycieli matematyki.

 

Jolanta Rubiś-Kulczycka.