W związku z nadchodzącymi Mistrzostwami Europy w piłce nożnej oraz Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie, Fundacja Wspólnota Gdańska wraz z partnerami ogłasza ogólnopolski konkurs dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych.

Patronami honorowymi konkursu są Pan Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, Pan Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska
oraz Pan Zdzisław Szudrowicz, Pomorski Kurator Oświaty.

Tematem tegorocznego konkursu - organizowanego pod hasłem "Sport" - jest szeroko rozumiana kultura fizyczna, współzawodnictwo, zasady fair play.

Organizatorzy czekają na prace inspirowane sportem, stworzone w jednej z pięciu kategorii: literackiej, plastycznej, animacji komputerowej, grafiki komputerowej, komiksowej. Termin nadsyłania prac upływa 23.03.2012 roku.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeń można znaleźć stronie Fundacji: http://www.wspolnotagdanska.pl/?idn=1456

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!