W piątek, 9 maja 2014 roku, kończyliśmy pierwszy pełny majowy tydzień, bardzo bogaty w przedsięwzięcia. W Polkowicach obchodzono Dzień Europy, a lubiński PUP zorganizował VIII już Targi Pracy.

Wśród wystawców ofert nie zabrakło przedstawicieli OHP. Na zaproszenie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Legnicy i my, HP 1-23 Polkowice, mogliśmy przedstawić hufcową ofertę dla młodzieży z Lubina i Polkowic. Nasze wspólne stanowisko to okazja do wymiany informacji. Zbliżają się wakacje i młodzież przychodzi do siedziby jednostki, by popytać o oferty wakacyjnej pracy. Dzięki współpracy z panią Ewą Górniak nie odsyłamy nikogo z kwitkiem. Punkt Pośrednictwa Pracy w Lubinie pracuje z polkowicką młodzieżą na co dzień.

Wierzymy, że realizowany przez OHP projekt UE „GWARANCJE DLA MŁODZIEŻY” znacznie uatrakcyjni naszą ofertę. Pobyt na targach dał nam możliwość rozpowszechnienia założeń programu. Oprócz znanych nam i współpracujących z HP 1-23 Polkowice wystawców, proponujących rozmaite możliwości zatrudnienia oraz oferty kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe, nawiązaliśmy nowe kontakty. Myślimy przede wszystkim o naszych absolwentach, jednak trafiają do nas i przyszli uczestnicy HP (rekrutacja), którzy dopytują się na wstępie o możliwości zatrudnienia na wakacje.

Dzięki uprzejmości CEiPM w Legnicy możemy przekazać chętnym szersze informacje, a oferta przygotowana przez pana Andrzeja Młotka wzbogaca wiedzę potrzebna w codziennej pracy.

Bardzo nam się spodobała funkcjonująca w Lubinie Agencja Zatrudnienia AZYMUT pani Bernadety Osos i wierzymy, że to pierwsze spotkanie spowoduje, iż polkowicka młodzież znajdzie w czasie wakacji czasowe zatrudnienie bez potrzeby wyjeżdżania z kraju.

Za zaproszenie na Targi Pracy odbywające się w nowoczesnym wnętrzu Cuprum Arena Lubin i za "burzę mózgów" - serdecznie dziękujemy.

Opracowanie: Maria Bardon
Zdjęcia: Zofia Maziarka i Andrzej Młotek