Wakacje minęły, rok szkolny rozpoczęty. Aura za oknem daje znać, że beztroskie wakacyjne życie to już wspomnienia. Młodzież wróciła w szkolne mury i na praktyczną naukę zawodu.

Aby rozluźnić atmosferę, oderwać się od codziennych obowiązków i naładować akumulatory, 15 września 2014 roku swoją działalność w hufcu w Polkowicach rozpoczęło koło sportowo-turystyczne pod nazwą "HPParty Polkowice". Młodzież pod opieką wychowawcy spotkała się w sali sportowej Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Spotkanie to nie było całkiem przypadkowe. Młodzież od wakacji zawzięcie ćwiczy grę w piłkę siatkową i przygotowuje się do "II Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Polkowic".

W omawianiu strategii gry oraz udzielaniu cennych wskazówek pomagała nam zaprzyjaźniona nauczycielka wychowania fizycznego, pani Joanna Dziadosz. Wiemy, że poziom rozgrywek jest wysoki, dlatego damy z siebie wszystko, aby po zakończeniu turnieju wystąpić na podium.

Opracowanie i zdjęcia: Katarzyna Pereszczuk – st. wychowawca