Pracodawcy, z którymi Hufiec Pracy w Polkowicach ma podpisane porozumienia, mogą być z siebie dumni. Warunki praktyk oraz talenty pedagogiczne nauczycieli zawodów są wyśmienite, dlatego młodzież uczy się na dobrych przykładach.

My, kadra wychowawcza hufca, również jesteśmy pełni podziwu. Dziś chcemy się pochwalić miejscem zdobywania kwalifikacji w zawodzie kucharz. Tym nowoczesnym miejscem jest Aqua Hotel w Polkowicach. Tu nasi uczestnicy uczą się "dobrych praktyk" pod czujnym okiem szefowej kuchni, pani Doroty Kubas, oraz zastępcy szefa kuchni, pani Marty Stawiskiej.

3 lutego 2015 roku ekipa składająca się z Dżesiki Iciak – I rocznik, Piotra Tylutkiego – II rocznik i Pawła Stadnika – III rocznik, reprezentowała Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach w regionalnych eliminacjach na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz, zorganizowanych w ramach projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku". W konkursie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy wzięli udział reprezentanci szkół zawodowych z Głogowa, Przemkowa, Złotoryi, Legnicy i Polkowic.

Nasza ekipa zajęła I miejsce (!!!) i będzie reprezentować region w kolejnych zmaganiach - na szczeblu wojewódzkim - w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie.

Na sukces młodocianych pracowników złożyła się praca całej załogi kuchni Aqua Hotelu. Gratulujemy nauczycielom, szefom kuchni i naszym utalentowanym (nie tylko kulinarnie) uczestnikom: Dżessice, Piotrkowi i Pawłowi.

Opracowanie: Maria Bardon