28 stycznia 2024 r. piękna hala lekkoatletyczna we Wrocławiu była gospodarzem Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska juniorów i juniorów młodszych oraz ogólnopolskiego mityngu lekkoatletycznego.

W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie (zawodnicy LKS Polkowice), zdobywając kolejne medale.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Drzyzga (U20), która pchnęła kulę na odległość 12,51 m (rekord życiowy). Julia ma aktualnie trzeci wynik w kraju (!) w swojej kategorii wiekowej.

Po bardzo emocjonującym pojedynku złoty medal w trójskoku zdobył Bartosz Wietuszyński (U18 – 12,77 m).

Brązowy medal w trójskoku wywalczyła Dagmara Janczak (U18 – 10,38 m), a czwarte miejsce uzyskała Anastazja Marszał (9,55 m – rekord życiowy).

W rywalizacji mityngowej w pchnięciu kulą U16 zwycięstwo odniósł Michał Kuziemka (13,33 m).

Opiekunami zawodników są pani Dorota Wojciech-Pierzchała i pan Robert Pierzchała.

Gratulujemy!

A przed nami Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików oraz Mistrzostwa Polski U18, U20. Udanych startów!