30 października 2023 roku uczniowie klasy 1b, 2b oraz 3a Liceum Ogólnokształcącego i klasy 2az Branżowej Szkoły I Stopnia wykonali wstępną modernizację szkolnego ogrodu.

W wyniku prac odnowiono ścieżkę spacerową, usunięto stare i chore rośliny, a na ich miejsce posadzono nowe, różnorodne gatunki bylin i krzewów.

Kolejny etap zaplanowany jest na wiosnę – nasz szkolny ogród zamieni się wtedy w miniogród botaniczny, zaopatrzony w tablice informacyjne oraz domki dla owadów.

Uczniowie częściowo wykonali także alejkę edukacyjno-wypoczynkową. Już niebawem, wśród kwitnących krzewów, staną tam pergole z ławkami, służące naszej szkolnej społeczności do odpoczynku podczas przerw oraz do prowadzenia lekcji w terenie.

Koordynatorem projektu modernizacji szkolnego ogrodu jest pani Aleksandra Kazienko, natomiast pomysłodawcą prac – Kacper Fuczek, uczeń klasy 3b LO.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom – pani Magdalenie Florek oraz pani Katarzynie Jackiewicz – za ogrom serca i sił włożonych w prace w ogrodzie.

Rewitalizację ogrodu wykonano ze środków z Programu Szkolnej Edukacji Ekologicznej.

WARSZTATY PIĘKNEJ MOWY

WARSZTATY PIĘKNEJ MOWY

WARSZTATY PIĘKNEJ MOWY

WARSZTATY PIĘKNEJ MOWY

Opublikował: Krystian Bukatowicz