6 i 7 lutego 2023 r. w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach rozegrane zostały Półfinały Strefy Legnickiej Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt i chłopców.

Zwycięska passa naszych drużyn trwa. Dziewczęta – występujące w składzie: Aleksandra Bobowska (1b), Magdalena Kapusta (3a), Małgorzata Kokoszka (kapitan, 4bp), Martyna Korniluk (4bp), Oliwia Młodzik (3a), Wiktoria Ozga (4atp), Klaudia Pilichowska (1b), Emilia Szymaszek (1ct), Alicja Tylkowska (2c), Julia Wadas (4bp), Nadia Wenerska (1bz) – w pierwszym meczu wygrały z drużyną I LO Lubin 44:42.

W obydwu drużynach prym wiodły obecne lub byłe zawodniczki MKS Polkowice. Mecz był niezwykle zacięty i stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Ostatecznie to nasze dziewczęta wygrały.

W drugim meczu bez najmniejszego trudu pokonaliśmy drużynę Zespołu Szkół Przyrodniczych i Branżowych z Głogowa 78:21.

Następnego dnia do rywalizacji przystąpiły drużyny męskie. Rywalizacja wśród chłopców była nie mniej zaciekła. Nasza drużyna po bardzo dobrym meczu pokonała I LO Lubin 42:32. W drugim nieznacznie ulegliśmy Zespołowi Szkół Politechnicznych z Głogowa 33:39.

W wyniku dwudniowej rywalizacji obydwie nasze reprezentacje awansowały do Finału Strefy! Dziewczęta z pierwszego miejsca, zaś chłopcy – z drugiego.

Opiekunem i trenerem obu naszych reprezentacji jest pan Zdzisław Wanecki.

Gratulujemy! I trzymamy kciuki za Finały Strefy, który już niedługo, na początku marca.

KOLEJNE AWANSE! 

KOLEJNE AWANSE! 

KOLEJNE AWANSE! 

KOLEJNE AWANSE! 

Opublikował: Piotr Błażejczyk