Powiat Polkowicki zaprasza naszych uczniów do udziału w konkursie poświęconym tematyce patriotycznej.

„W tym roku obchodzimy 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego – najdłuższego i największego zrywu narodowego przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Miało ono szczególny wymiar w kształtowaniu postaw patriotycznych późniejszych pokoleń. Było także motorem zapalnym do kolejnych działań. Chcemy, aby stało się inspiracją współcześnie, dlatego ogłaszamy konkurs szczególnie dedykowany młodzieży.

Poprzez konkurs chcemy dać możliwość wyrażenia właściwych postaw oraz swoich poglądów na wolność, niepodległość i patriotyzm w dzisiejszym świecie. Czy młodzi ludzie interesują się historią naszego narodu? Czy dziś potrafiliby walczyć o wolność? Czy są skłonni poprzez swoją postawę wyrazić patriotyzm? Chcemy się o tym przekonać dedykując im ten konkurs.

«Od dawna nosiliśmy się z zamiarem takiej właśnie tematyki konkursowej. W dobie świata wirtualnego, mediów społecznościowych i nowinek technologicznych chcemy poznać system wartości młodych ludzi, czy poczucie patriotyzmu zostało zatracone, czy wręcz przeciwnie tożsamość narodowa drzemie wciąż w młodym pokoleniu i jest wyrażana na różne sposoby» - mówi Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Czekamy na materiał audiowizualny opracowany w dowolnej technice. Może być nagrany smartfonem, kamerą czy aparatem fotograficznym. Istotne jest, by w swoim przekazie odpowiadał tematyce konkursowej. Nadesłane filmy mogą przedstawiać sposoby świętowania wydarzeń narodowych, pokazywać w jaki sposób na co dzień Polacy korzystają z niepodległości, ilustrować zmiany, jakie dokonały się w naszym powiecie, regionie czy kraju oraz wyjaśniać, co oznacza dziś patriotyzm rozumiany w różnych formach, np. patriotyzm narodowy, regionalny, lokalny, gospodarczy.

Na materiały czekamy do końca lutego. Komisja wybierze i oceni najlepsze realizacje, które następnie zostaną nagrodzone wyjątkowymi, multimedialnymi nagrodami rzeczowymi. Pokaż, czym dla Ciebie jest współczesny patriotyzm i wygraj atrakcyjne nagrody! Szczegóły w regulaminie konkursu.”

Szczegóły: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-polkowicki/konkurs-patriotyzmwkadrze

PATRIOTYZMWKADRZE 

Opublikował: Piotr Błażejczyk