10 września 2022 roku Zgorzelec był gospodarzem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, w których rywalizowali lekkoatleci województwa dolnośląskiego i lubuskiego.

Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich uczniowie naszej szkoły, zawodnicy LKS Polkowice.

Na najwyższym stopniu podium ze złotym medalem i rekordem życiowym w wieloskoku (12,09 m) stanął Bartosz Wietuszyński. Bartosz zajął też szóste miejsce w skoku wzwyż.

Kacper Banaszkiewicz ukończył zawody z piątym miejscem w wieloskoku (z rekordem życiowym 10,82 m) oraz czwartym miejscem w sztafecie 4x100m.

Dagmara Janczak dwukrotnie zajęła piąte miejsce – w skoku w dal (z nową „życiówką” 4,94 m) i w wieloskoku (10,06 m).

Nowy rekord życiowy w wieloskoku (9,35 m) ustanowiła Anastazja Marszał.

Za dwa tygodnie w Lublinie odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików, w których wystartuje Bartosz Wietuszyński.

Gratulujemy sukcesów zawodnikom i ich trenerce – pani Dorocie Wojciech-Pierzchale!