Włóż sportowe gacie

17 października 2019 r. na obiektach sportowych Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach już po raz piaty odbyła się impreza integracyjno-ruchowa „Włóż sportowe gacie”. Projekt ten był współfinansowany ze środków Gminy Polkowice.

 

Spotkanie miało na celu integrację klas pierwszych oraz aktywizację uczniów. Naszym „pierwszakom” przyszło zmagać się z takimi zadaniami jak zbijany, tor przeszkód, przeciąganie liny oraz wyścigi rzędów.

W piątej edycji nie było łatwo! Do rywalizacji stanęło aż 11 mocno zaangażowanych drużyn i równie walecznych wychowawców!

Zwycięzcą i jednocześnie MISTRZEM "SPORTOWYCH GACI" została klasa I ctg wraz z wychowawczynią, panią Beatą Ptaszek! II miejsce zajęła klasa I btg z panią Izabelą Jarosz, zaś III – klasa I ag z panią Aleksandrą Szydełko.

Mistrzem Toru Przeszkód Sportowych Gaci został uczeń klasy I btg, Hubert Bąk, uzyskując najlepszy czas – 0:27:44. Gratulujemy!

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła najbardziej sportowo-gaciowa nauczycielka, Dorota Spólnik-Łuczak, która w roli opiekuna klasy I ag wykazała się dużym zaangażowaniem, wytrzymałością i sprawnością, broniąc tym samym tytułu Mistrza z 2017 roku. Brawo!

Ofiar w ludziach nie było :) Jedynym pokonanym okazały się dłonie, które po zmaganiach w przeciąganiu liny wymagały działań pielęgniarki szkolnej, pani Alicji Stępkowskiej (stojącej zawsze na straży naszego zdrowia).

Najważniejsze, że lina przetrwała i czeka na kolejne zmagania w Sportowych Gaciach. Już za rok!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział zaangażowanie i sportową rywalizację. Zapraszamy na kolejne sportowe zmagania!

Tekst: Joanna Dziadosz

 Autorem zdjęć jest Sara Sondej

 

GALERIA ZDJĘĆ:

 

Opublikował: Piotr Błażejczyk