rozpoczecieEnergia i zaangażowanie młodzieży, niesamowita oprawa wizualna i muzyczna, połączenie tradycji i nowoczesności – tak w skrócie można ująć uroczystą inaugurację roku szkolnego 2019/2020, która dziś odbyła się w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Organizacja tego przedsięwzięcia przypadła w udziale klasie II „b” Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem pani Danuty Pólkowskiej.

Swą obecnością zaszczycili nas Przyjaciele: Pan Wojciech Marciniak – Wiceburmistrz Polkowic, Pani Teresa Jedynak – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Powiatu Polkowickiego, Pani Maria Bardon – Komendant Hufca Pracy Polkowice, Pan Łukasz Konieczny – Kierownik projektu Leadec Sp. z o.o., Zakładowa Orkiestra Dęta Oddziału Zakłady Górnicze „Polkowice-Sieroszowice”.

Nie zabrakło oczywiście Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i głównych gości, czyli uczniów klas pierwszych liceum, technikum i szkoły branżowej. W tym roku powitaliśmy koleżanki i kolegów, którzy ukończyli gimnazjum i szkołę podstawową, a swą przyszłość związali z naszą szkołą.

Po wprowadzeniu i przekazaniu Pocztu Sztandarowego, wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego i ślubowaniu przedstawicieli klas pierwszych, głos zabrał Wiceburmistrz Polkowic, Pan Wojciech Marciniak. W ciepłych słowach opisał naszą szkołę, w której spędził 10 lat jako nauczyciel języka angielskiego. Życzył uczniom powodzenia, wielu sukcesów oraz sprostania wyzwaniom, jakie stawia przed nimi kolejny etap edukacji.

Dyrektor Szkoły, Pani Jolanta Rubiś-Kulczycka, wyraziła swą radość z faktu, iż tak wielu uczniów obdarzyło naszą szkołę zaufaniem. Podkreśliła fakt, iż w dobie powszechnej informatyzacji i cyfryzacji "warto podejmować trud rozmowy z nowymi kolegami, nauczycielami, starać się nawiązywać nowe znajomości i przyjaźnie". Pani Dyrektor życzyła wszystkim powodzenia podczas podążania "ścieżkami kultury słowa, kultury społecznej i postaw ekologicznych".

Część oficjalną zakończył wykład inauguracyjny nauczyciela języka polskiego, Pana Przemysława Szulca. W swej mowie motywacyjnej – skierowanej do "komandosów z Zespołu Szkół w Polkowicach, kilerów, którzy idą po zwycięstwo" – zaapelował o to, by pierwszoklasiści "nigdy nie odkładali długopisów" i "spełniali swoje ambicje, marzenia i plany".

Potem przyszedł czas na część artystyczną. Prowadzący uroczystość uczniowie przedstawili zebranym wychowawców klas liceum, technikum i szkoły branżowej. Humorystyczna prezentacja multimedialna przybliżyła nieznane fakty z życia naszych pedagogów, ich ukryte talenty i niezwykłe umiejętności.

W pogodnym nastroju pierwszoklasiści wraz z opiekunami udali się następnie do sal, by poznać swe klasy. oswoić się ze szkołą i rozpocząć nowy etap życia.

Wszystkiego dobrego w roku szkolnym 2019/2020!

[PS]

 

GALERIA ZDJĘĆ:

 

Opublikował: Piotr Błażejczyk