zawody1 czerwca okazał się bardzo dobrą okazją, aby aktywnie i sportowo spędzić dzień w murach szkoły.

Dzień Dziecka rozpoczął się "Lekcją z Mistrzem", podczas której uczniowie mogli spotkać się z Arkadiuszem Michalskim oraz Jakubem Michalskim i dowiedzieć się, jak rozpoczęła się ich kariera sportowa i jak wygląda życie sportowca. Dodatkowo - i to okazało się największą atrakcją - pod czujnym okiem mistrzów chętni przećwiczyli technikę podrzutu sztangi.

Następnie rozpoczął się Indywidualny Tor Przeszkód, w którym każdy uczestnik mógł sprawdzić swoją koordynację, sprawność, szybkość i wytrzymałość. Tor okazał się nie lada wyzwaniem, czego zawodnicy doświadczyli na własnej skórze (dosłownie i w przenośni). Najbardziej ucierpiała skrzynia, drabina i płotki - sprzęty musiały dzielnie znosić wyczyny uczestników! :)

Wśród chłopców Mistrzem został Patryk Winkowski z kl. I b ZSZ (50,12 s), II miejsce zajął Jarosław Rosik z kl. I b LO (56,66 s), a III – Patryk Kąca z kl. II bt (56,79 s). Wśród dziewcząt Mistrzynią okazała się Jowita Curyło z kl. I at (1:06,77 s), II miejsce przypadło Malwinie Rybak z kl. III teh (1:07,12 s), a III - Magdalenie Bartków z kl. I at (1:07,71). Gratulujemy!

Następnie przyszedł czas na wyścigi rzędów. Do rywalizacji stanęły cztery drużyny z klas: III teh, I b ZSZ, I at i I bt. Parkiet dużej sali gimnastycznej już dawno nie był świadkiem tak zaciętej walki. :) Podeszwy uczestników niemal uległy zapaleniu, a pot spływał im po plecach.

Największym powodzeniem cieszyły się takie konkurencje jak "bieg z koniem", "trup w szkole”, "bieg bliźniaków”, bieg i układanie wieży z klocków oraz "mumia”. Uczniowie bawili i cieszyli się jak dzieci... :)

Walka trwała do ostatniej konkurencji i była niezwykle zacięta. I miejsce w wyścigach zdobyła reprezentacja klasy I bt (29 pkt), II miejsce – klasy III teh (23 pkt), III miejsce – klasy 1 b ZSZ (20 pkt), a IV miejsce – klasy I at (17 pkt). Czas naszej sportowej zabawy biegł nieubłaganie, dlatego - niestety - zabrakło go (i sił uczestników) na rozegranie zaplanowanego turnieju streetaballa. :( Ale nie martwcie się, wszystko przed nami. Na streetballa zapraszamy we wrześniu w ramach przedsięwzięcia "Sportowe Gacie”. Szykujcie się, będzie się działo! :)

Tymczasem dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniała zabawę i zapraszamy ponownie. Pamiętajcie! - z nauczycielami wychowania fizycznego zawsze wesoło!