6 kwietnia 2017 r. nasze Szkolne Koło Wolontariatu udało się ze świąteczną wizytą do Domu Samotnej Matki w Żarach. Celem odwiedzin było przekazanie zebranych w ciągu roku darów dla matek i ich dzieci.

Po rozpakowaniu busa zostałyśmy zaproszone na słodki poczęstunek. Następnie zorganizowałyśmy gry i zabawy integracyjne na przełamanie pierwszych lodów. Wysłuchałyśmy również historii o życiowych meandrach mieszkanek i ich dzieci. Panie, które tam przebywają, pomimo przeciwności losu świetnie sobie radzą.

Czas upłynął nam bardzo miło i szybko. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach Szkolne Koło Wolontariatu będzie nadal współpracować z Domem Samotnej Matki w Żarach.

W wyjeździe wzięły udział: Aleksandra Waligóra, Katarzyna Jankowska, Dominika Cichocka, Magdalena Tyliszczak, Aleksandra Pieńko, Izabela Radziwoń, Wiktoria Nowak, Aleksandra Wiercioch, Kamila Antonik, Żaneta Siemaszko, Karolina Łosowska.

DZIĘKUJEMY naszym dziewczętom, wszystkim ofiarodawcom i pomocnikom.

opracowanie: Jadwiga Berestecka - opiekun szkolnego Koła Wolontariatu

GALERIA ZDJĘĆ: