pnZ udziałem najlepszych drużyn szkolnych, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach, rozegrano w Dzierżoniowie Finał Dolnośląski Licealiady w halowej piłce nożnej chłopców.

Na starcie turnieju stanęły bardzo wyrównane zespoły (z Dzierżoniowa, Lubania, Wrocławia i Polkowic), które zwyciężyły w swoich strefach.

W pierwszym meczu nasz zespół pokonał zdecydowanie 4:0 rywali z Lubania, w drugiej parze gospodarze ulegli drużynie z Wrocławia 0:2.

Kolejny mecz - z Wrocławiem - był walką o każdy metr, w którym rywal gonił nasz zespół. Ostatecznie nasi chłopcy wygrali to spotkanie 5:4. Po porażce Wrocławia z Lubaniem o wszystkim miało zdecydować ostatnie spotkanie naszych z zespołem Dzierżoniowa.

Pomimo bardzo dobrej gry ulegliśmy drużynie gospodarzy 4:6 i była to pierwsza porażka naszych chłopców w całym cyklu rozgrywek Licealiady.

W podsumowaniu klasyfikacji zawodów obydwa zespoły - Polkowic i Dzierżoniowa - uzyskały tę samą liczbę punktów. Zgodnie z regulaminem o kolejności końcowej zadecydował pojedynek obu drużyn.

W udziale przypadł nam zatem srebrny medal (wśród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w województwie!), co jest dużym sukcesem naszych chłopców. Gratulujemy!

Team Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach wystąpił w składzie: żagiel drużyny - Kamil Olszewski, Kacper Kocik, Kajetan Frankowski, Adrian Januszko, Patryk Morawski, Oskar Kozdempa, Kamil Grygiel, Kacper Bugaj, Michał Mielczarek, Krystian Kubicki, Michał Turek, Damian Kuriata i Szymon Figas.

Opracowanie: Sławomir Słowiński

pn0001

pn0002

 

 

 

Opublikował: Piotr Błażejczyk