29 maja 2019 roku w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbyły się warsztaty dla uczniów "Interwencja kryzysowa - profilaktyka liderska i rówieśnicza", prowadzone przez pedagoga, terapeutę i interwenta kryzysowego, pana Tomasza Bilickiego.

Podczas zajęć poruszono m.in. następujące kwestie: sytuacje kryzysowe; przemoc (w tym przemoc w rodzinach); sytuacje traumatyczne w życiu młodzieży i sposoby radzenia sobie z nimi; eksperymenty ze środkami psychoaktywnymi; depresja (w tym: samookaleczenia, myśli samobójcze, próby samobójcze).

Jak powiedziała nam jedna z uczennic: "Na warsztatach dowiedzieliśmy się, jak można pomóc osobom, które mają problemy – tak, aby im pomóc, a nie zaszkodzić. Uważam, że było to bardzo interesujące i chętnie wzięłabym udział w podobnych zajęciach jeszcze raz".

"Dzisiejsze spotkanie z psychoterapeutą było świetne! Miał znakomite podejście do młodzieży, dużą wiedzę i widać było, że lubi pomagać młodym ludziom. Rozmawialiśmy o problemach ludzi w naszym wieku, m.in. o uzależnieniach, samobójstwach i próbach samobójczych, homoseksualizmie, identyfikacji płciowej, problemach rodzinnych, chorobach i zaburzeniach psychicznych oraz o tym, w jaki sposób możemy uzyskać pomoc. Prowadzący jasno nakreślił nam, jak możemy pomóc osobie borykającej się z myślami samobójczymi, opisał, w jaki sposób działa Monar i zmotywował nas do rozwijania swoich pasji."

[PS]

warsz

 

Opublikował: Piotr Błażejczyk