21 marca 2019 roku maturzyści z Diecezji Legnickiej, w tym również uczniowie naszej szkoły, wyruszyli na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka odbywała się pod hasłem: "Po co Kościół w życiu?"

 Pielgrzymowanie swój początek miało w Bazylice Jasnogórskiej, gdzie zespół ,,Semen" (z Wyższego Seminarium Duchownego) przez śpiew zachęcał do wielbienia Boga i wprowadził odpowiedni nastrój przed rozpoczęciem konferencji. Konferencję wygłosił ks. dr Wojciech Węgrzyniak, rekolekcjonista. Mówił o tym, jak Bóg kocha każdego człowieka i jak wiele jest w stanie mu przebaczyć.

W południe wszyscy pielgrzymujący zgromadzili się na wspólnej Mszy w Kaplicy Cudownego Obrazu. Mszy przewodniczył Biskup Senior Stefan Cichy, który wygłosił również homilię. Na zakończenie życzył maturzystom zdanych egzaminów i mądrych wyborów życiowych.

Pielgrzymkę zakończyła Droga Krzyżowa, która odbyła się na Wałach Jasnogórskich - poprowadziła ją młodzież z I LO w Bolesławcu.

Podczas pielgrzymki uczniowie zawierzyli Matce Bożej zarówno tegoroczne egzaminy dojrzałości, jak i całe swoje życie, wybory i decyzje, które będą musieli podjąć w najbliższym czasie i w dorosłym życiu.

Opracowanie: Jadwiga Berestecka

piel001

piel002

 

Opublikował: Piotr Błażejczyk