europaNajwyższy czas obalić pejoratywne znaczenie słowa „chemia”, które - używane potocznie - kojarzy się zwykle z czymś sztucznym, źle wpływającym na nasze zdrowie i życie. Nic bardziej mylnego.

O licznych osiągnięciach współczesnej chemii usłyszeli uczniowie realizujący ten przedmiot w zakresie rozszerzonym podczas wykładu zorganizowanego w ramach projektu „Ciekawa chemia” na Uniwersytecie Wrocławskim. Niezwykle interesujący była też druga prelekcja – „Biomimetyczne implanty: kości wyhodowane w laboratorium chemicznym”.

Często nauka chemii przysparza wiele radości. Bardzo efektowne doświadczenia (m.in. z suchym lodem) wykonali uczniowie klasy II „c” LO w naszej pracowni chemicznej, wzbogaconej ostatnio w odczynniki i sprzęt w ramach projektu „W edukacji zmiany – sukces uczniów murowany”, który jest dofinansowany z Funduszy Europejskich.

Opracowanie: Irena Kuźma

GALERIA ZDJĘĆ: