druzynaW dniach 6-7 maja 2017 r. w Krzyżowej koło Świdnicy odbył się finał wojewódzki XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Powiat polkowicki oraz powiat lubiński – w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – reprezentowała drużyna naszej szkoły w składzie: Bartosz Bocoń, Dariusz Rystwej, Pola Sydorów (wszyscy z klasy II "c" LO).

Każdy z uczestników podczas rywalizacji musiał wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu krajoznawstwa Polski, ze szczególnym uwzględnieniem województwa dolnośląskiego i podkarpackiego, topografii, przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Następnie umiejętności teoretyczne trzeba było wykorzystać w praktyce, czyli rozpoznać zabytki, rośliny, minerały, naprawić rower i pokonać tor przeszkód, odnaleźć 12 punktów w terenie, w biegu na orientację, czyli rozwiązać tzw. szwajcarską pętlę oraz udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zacięta rywalizacja wywoływała dużo emocji, bo oprócz wiedzy i umiejętności trzeba było umieć współpracować w zespole podczas konkurencji praktycznych. Nasza drużyna zajęła V miejsce, co należy uznać za sukces. Gratulujemy i dziękujemy ambitnemu zespołowi i czekamy na więcej w przyszłym roku.

Przedsięwzięcie było realizowane w ramach projektu „Bliżej marzeń” dzięki finansowemu wsparciu ze strony Gminy Polkowice oraz dyrekcji szkoły.

Opracowanie: Dorota Spólnik-Łuczak

GALERIA ZDJĘĆ: