absolwenOgólnopolski Dzień Geografa pod hasłem „Zrozumieć Ziemię” obchodzono w tym roku 21 kwietnia. Uczniowie naszej szkoły z klas drugich Liceum Ogólnokształcącego (z rozszerzoną geografią) spędzili ten dzień w Instytucie Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego – w ramach projektu „Bliżej marzeń”.

We Wrocławiu uczestniczyli w wykładach: „Wiedza geograficzna w rozwoju regionu” doktora Macieja Zatheya oraz „Geoinformatyka w służbach ratowniczych - poszukiwanie osób zaginionych z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych” profesora Tomasza Niedzielskiego, dzięki którym poznali praktyczne wykorzystanie wiedzy geograficznej.

Następnie odbyli wirtualną podróż pt. „Krańce Europy – na dwóch kołach po Kaukazie”, w którą zabrał ich mgr Artur Bowsza, uczestnik dwumiesięcznej wyprawy rowerowej przez Gruzję i Armenię.

Uczniowie zwiedzili również wystawy przygotowane przez studentów kół naukowych, mieli okazję porozmawiać ze studentami, a także zobaczyć zbiory biblioteki Instytutu Geografii.

Opracowanie: Dorota Spólnik-Łuczak

GALERIA ZDJĘĆ: