ROK SZKOLNY 2018/2019

 

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM STYPENDIALNY USKI POLSKA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Uniwersytecka Szkoła Kształcenia Indywidualnego rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do 23 edycji Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego.

Czytaj więcej...

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

WYRAŹ SWÓJ PATRIOTYZM I KREATYWNOŚĆ – WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE ARTYSTYCZNYM "NIEPODLEGŁA"

Zapraszamy do udziału w niezwykłym przedsięwzięciu! Poczuj się jak profesjonalny artysta i zaprojektuj rzeźbę upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Może to właśnie Twój projekt zostanie wykonany w pracowni artystycznej pod kierunkiem pana Janusza Owsianego – twórcy statuetki „Bene Meritus”.

Czytaj więcej...

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ "PATRIOTYCZNIE DLA NIEPODLEGŁEJ!"

Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości zapraszamy uczniów do udziału w Konkursie Recytatorskim, nad którym Patronat Honorowy objął Starosta Polkowicki, Pan Marek Tramś.

Czytaj więcej...

 W NASZEJ SZKOLE "ANIOŁY MAJĄ SKRZYDŁA"

28 maja 2018 roku w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w  Polkowicach odbyły się warsztaty rękodzieła pt. ”Anioły mają skrzydła”.

Czytaj więcej...

PIĘKNIE ZAŚPIEWAŁY!

28 maja 2018 roku uczennice z naszej szkoły wystąpiły podczas Przeglądu  Twórczości Lokalnej, będącego częścią obchodów Dni Polkowic 2018. Ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami! Cieszymy się, że Ula,  Natalia i Daria godnie reprezentowały Zespół Szkół im. Narodów  Zjednoczonej Europy w Polkowicach. Gratulujemy świetnych prezentacji!

Czytaj więcej...

KONKURS LITERACKI DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Redakcja dwutygodnika „Obywatelska" we Wrocławiu ogłasza konkurs literacki – dla uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów do 26. roku życia – w czterech kategoriach: poezji; prozy; publicystyki; wywiadów, np. z Żołnierzami Wyklętymi, Kresowiakami, Żołnierzami AK, działaczami podziemia solidarnościowego, Solidarności Walczącej, dziadkami i babciami, ciekawymi ludźmi, wybitnymi twórcami, artystami.

Czytaj więcej...

"FESTIWAL MŁODEJ PIOSENKI"

Samorządowa Instytucja Kultury „Park Kulturowy - Ossów Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku" zaprasza uzdolnionych muzycznie i poetycko uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie piosenki poetyckiej i autorskiej „Festiwal Młodej Piosenki”.

Czytaj więcej...

I MIEJSCE EWY BOCIAN W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM!

Z przyjemnością informujemy, iż Ewa Bocian, uczennica klasy 2 "b" Liceum Ogólnokształcącego, zajęła pierwsze miejsce (kategoria wiekowa: 17-19 lat) w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „KWIAT DZIEŁEM DOSKONAŁYM – KWIATY POD OCHRONĄ”.

Czytaj więcej...

MARCEL JASIŃSKI WICEMISTRZEM POLSKI W KICKBOXINGU!

W dniach 20-22 kwietnia 2018 roku w Legnicy odbyły się Mistrzostwa Polski Low Kick Seniorów i Juniorów. W zawodach wystąpił Marcel Jasiński - uczeń klasy II "b" Zasadniczej Szkoły Zawodowej, a zarazem zawodnik klubu Armia Polkowice.

Czytaj więcej...

 DOLNOŚLĄSKA GALA TALENTÓW W RYCERSKIM STYLU

Tegoroczne eliminacje rejonowe VIII Dolnośląskiej Gali Talentów odbyły się w Sali Rycerskiej w monumentalnym gmachu Akademii Rycerskiej w Legnicy.

Czytaj więcej...

WTORKOWE „ŚWIĘTO TEATRU” ZA NAMI

Żak-Art-wtorek13 lutego 2018 roku miała miejsce kolejna odsłona XVIII Tygodnia Twórczości Artystycznej „ŻAK-ART 2018”.

Czytaj więcej...

KONKURS FOTOGRAFICZNY "MOJE MIEJSCE NAD ODRĄ W OBIEKTYWIE"

Na 40. Sesji Sejmiku 26 października 2017 r. Sejmik Województwa Dolnośląskiego jednogłośnie przyjął uchwałę w sprawie podjęcia rezolucji ustanawiającej rok 2018 Dolnośląskim Rokiem Rzeki Odry.

Czytaj więcej...

KONKURS "TALENT ZA TALENT"

Informujemy o możliwości zgłaszania się maturzystów do IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Talent za Talent", organizowanego przez Stowarzyszenie Cognitis.

Czytaj więcej...

„W SZEŚCIU STRUNACH ZAKLĘTA MUZYKA” - KONKURS

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar, adresowanym do uczniów wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Czytaj więcej...

STYPENDIUM ARTYSTYCZNE DLA PAULINY SZAFARZ

5 lutego 2018 roku w Ratuszu utalentowani artystycznie mieszkańcy gminy odebrali – z rąk Burmistrza Polkowic, pana Wiesława Wabika – stypendia.

Czytaj więcej...

ODKRYLIŚMY NOWE TALENTY!

Muzyka, taniec, śpiew – czyli dobra zabawa. Co roku nasza szkoła odkrywa nowe talenty m.in. podczas Dnia Talentów.

Czytaj więcej...

HULAJ DUSZA, LEKCJI NIE MA!

31 stycznia 2018 roku - w ramach "ŻAK-ART-u" - odbyła się w naszej szkole kolejna Maskarada.

Czytaj więcej...

X KONKURS PLASTYCZNY „ARTYSTYCZNY BIBLIOTEKA PRZYSZŁOŚCI” - EDYCJA DOLNOŚLĄSKA

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach zaprasza do udziału w konkursie na pracę plastyczną przedstawiającą bibliotekę przyszłości, która będzie promować książkę, czytelnictwo i polkowicką Bibliotekę.

Czytaj więcej...

PROGRAM XVIII TYGODNIA TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ "ŻAK-ART 2018"

Zapraszamy do zapoznania się z programem "ŻAK-ART-u 2018", który w tym roku osiągnął pełnoletność ("stuknęła" mu osiemnastka)!

Czytaj więcej...

JAKUB KOŁECKI IDZIE ZA CIOSEM!

13 stycznia 2018 roku we Wrocławiu odbyła się część pisemna XLIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Wzięło w niej udział 136 uczniów (ze szkół Dolnego Śląska), zakwalifikowanych wcześniej przez Komisję Okręgową.

Czytaj więcej...

JAKUB KOŁECKI LAUREATEM OLIMPIADY!

20 stycznia 2018 roku we Wrocławiu odbyły się eliminacje regionalne 68. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Czytaj więcej...

KONKURS PLASTYCZNY "ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA"

W 2018 roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach jubileuszowych obchodów, pod patronatem marszałka Senatu RP, Kancelaria Senatu organizuje ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju.

Czytaj więcej...

POKAŻ, CO POTRAFISZ – PODCZAS "DNIA TALENTÓW"!

Jak co roku zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do zaprezentowania swoich uzdolnień, zainteresowań, hobby i umiejętności podczas "Dnia Talentów" (31 stycznia 2018 roku).

Czytaj więcej...

SUKCES JAKUBA KOŁECKIEGO!

Jakub Kołecki, uczeń klasy III "a" Liceum Ogólnokształcącego, zdobył drugą lokatę w regionalnych (dolnośląskich) eliminacjach Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, które odbyły się 8 grudnia 2017 roku we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

ZAKOPANE W POLKOWICACH: WARSZTATY TEATRALNE

W dniach 7-8 grudnia 2017 roku znakomite aktorki z Teatru Witkacego w Zakopanem – Dorota Ficoń i Adrianna Jerzmanowska – poprowadziły warsztaty dla zespołu naszego szkolnego teatru "Anty-dotum".

Czytaj więcej...

III MIEJSCE EWY BOCIAN W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM "CO MI W DUSZY GRA"

Ewa Bocian, uczennica klasy II "b" Liceum Ogólnokształcącego, zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "CO MI W DUSZY GRA" w ramach Festiwalu "Młodych Bajanie 2017".

Czytaj więcej...

STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW WRĘCZONE!

30 listopada 2017 roku w Centrum Kultury "Agora" we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach reprezentowały: Magdalena Dziuk z kl. III "c" Liceum Ogólnokształcącego i Anna Skrzydłowska z kl. IV Technikum (technik organizacji reklamy), którym towarzyszył Dyrektor Szkoły, pan Zbigniew Gołębiowski.

Czytaj więcej...

MIEĆ PASJĘ JAK… POLA SYDORÓW I JULIA MIKOŁAJUN

Łączy je wspólna pasja, rozwój artystyczny i plany na przyszłość. Oto, co o swoich planach mówią nasze uczennice z klasy III „c” LO.

Czytaj więcej...

SREBRNY JUBILEUSZ SZKOŁY

27 października 2017 roku odbyły się uroczystości związane z 25-leciem istnienia Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach. Patronat Honorowy nad Srebrnym Jubileuszem objęli: Starosta Polkowicki – Marek Tramś i Burmistrz Polkowic – Wiesław Wabik.

Czytaj więcej...

NASZ TALENT

Patrycja Łączka – uczennica klasy II "b" Technikum (technik organizacji reklamy). Interesuję się sztuką i biologią. Uwielbia zwierzęta, naturę, podróże, niektórych artystów, chałwę słonecznikową, wschody słońca oraz memy. W wolnym czasie głównie tworzy, czasami ogląda seriale i gra w niewymagające wysiłku gry. Marzy o szczęśliwym życiu.

Czytaj więcej...

RUSZA KURS MALARSTWA I RYSUNKU

23 października 2017 r. (poniedziałek) o godz. 15:30 w sali nr 3 odbędą się pierwsze zajęcia z malarstwa sztalugowego.

Czytaj więcej...

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

I MIEJSCE KAMILI KOWALIK W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM!

Kamila Kowalik, uczennica klasy I "a" Liceum Ogólnokształcącego zdobyła I miejsce (w kategorii »Lalka artystyczna« - grupa wiekowa: szkoły średnie) w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "LALKA".

Czytaj więcej...

NATALIA I ARTUR, CZYLI DREAM TEAM 2017

Natalia Krzymińska i Artur Firuta. Ona z Liceum Ogólnokształcącego, on z Technikum. Młodzi, utalentowani i utytułowani w wielu dziedzinach. Najlepsi absolwenci w roku szkolnym 2016/2017. Podczas swej edukacji niezmiennie z wysokimi wynikami w nauce i sporcie. Co roku w gronie stypendystów. Nasz duet marzeń.

Czytaj więcej...

MIEĆ PASJĘ JAK... PAULINA SZAFARZ

Paulina Szafarz, uczennica klasy 1b Technikum, odkryła swoją pasję uczestnicząc w zajęciach artystycznych w gimnazjum. Swój talent rozwija od 3 lat.

Czytaj więcej...

NASI NA GALI TALENTÓW

Grupa Filmowa „Oktaryna” i Łukasz Damrych reprezentowali Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach podczas eliminacji regionalnych VII Dolnośląskiej Gali Talentów w Legnicy.

Czytaj więcej...

ŻAK-ART 2017 - PROGRAM

Zapraszamy do zapoznania się z bogatym, zróżnicowanym i atrakcyjnym programem XVII Tygodnia Twórczości Artystycznej ŻAK-ART 2017. Plik do pobrania [tutaj].

 

"STAŻ ZAGRANICZNY NA MIARĘ UCZNIA TECHNIKUM W POLKOWICACH" - ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. NARODÓW ZJEDNOCZONEJ EUROPY W POLKOWICACH RUSZA Z NOWYM PROJEKTEM

Zapraszamy naszych uczniów do udziału w projekcie "Staż zagraniczny na miarę ucznia Technikum w Polkowicach" (o numerze 2016-1-PL01-KA102-024486) w ramach projektu "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego", realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Czytaj więcej...

DZIEŃ TALENTÓW JUŻ ZA NAMI!

4 stycznia 2017 roku po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Talentów.

Czytaj więcej...

POKAŻ, CO POTRAFISZ!

Jak co roku zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcieliby zaprezentować swój talent, zainteresowania i hobby do udziału w "Dniu Talentów".

Czytaj więcej...

MOTTO NA ŻYCIE - "CHCĘ POMAGAĆ"

Zainteresowanie przedsięwzięciem przerosło oczekiwania organizatorów - w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza ogłoszony został konkurs na plakat "Chcę pomagać".

Czytaj więcej...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA – RELACJA

2 grudnia 2016 r. w Auli Forum Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach Szkolne Koło Wolontariatu wraz z klasą II „c” Liceum Ogólnokształcącego zorganizowało obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Czytaj więcej...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Zapraszamy  do  zapoznania  się  z  programem  Międzynarodowego  Dnia  Wolontariusza,  który  odbędzie  się 2 grudnia 2016 r. o godz. 11.00 w Auli Forum Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Czytaj więcej...

"CHCĘ POMAGAĆ" - KONKURS NA PLAKAT

Zapraszamy do udziału w konkursie na plakat, organizowanym w ramach obchodów "Międzynarodowego Dnia Wolontariusza".

Czytaj więcej...

MIEĆ PASJĘ JAK... JOANNA NOJEK

"Talent to wielka cierpliwość" – napisał kiedyś Anatol France. Niewątpliwie o Joannie Nojek z klasy 2 b Technikum można powiedzieć, że i talent, i cierpliwość to cechy, które bardzo dobrze ją charakteryzują.

Czytaj więcej...

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM STYPENDIALNY USKI W ROKU SZKOLNYM 2016/2017: "ZDOBYWAJ WIEDZĘ I ŚWIAT"

Uniwersytecka Szkoła Kształcenia Indywidualnego rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do 19. edycji Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego.

Czytaj więcej...

 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

Gala Talentów

 '

ROK SZKOLNY 2013/2014

Edukacja ekologiczna

Edukacja historyczna

Edukacja humanistyczna

Praktyki zawodowe

Przedmioty zawodowe

Twórczość literacka, fotograficzna i graficzna

Wolontariat

Zajęcia artystyczne

Zajęcia rozwijające zainteresowania przyrodnicze i medyczne

Zajęcia sportowe

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

Edukacja historyczna

Edukacja humanistyczna

Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Szlifowanie diamentów

Warsztaty - ceramika

Wolontariat

Dom Samotnej Matki - wolontariat

Wspieranie i rozwijanie zainteresowań z przedmiotów zawodowych

Zajęcia artystyczne

ŻAK-ART

 

ROK SZKOLNY 2011/2012

 

 

  Edukacja historyczna

  Edukacja humanistyczna

  Koło fotografii cyfrowej

  Szkolne Koło Wolontariatu

  Szlifowanie talentów

  Wspieranie uzdolnień matematycznych

  Zajęcia przyrodniczo-ekologiczne

  Zajęcia sportowe