Biblioteka poleca:

Propozycje dla uczniów:

ksiazka 1. Regina Brett - „Bóg nigdy nie mruga”
Pięćdziesiąt wskazówek. Pięćdziesiąt lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze; przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące książki i filmy, inspirujące modlitwy i wypisy z lektur; przypomina o sile psalmów i prostych sentencji. Felietony Reginy Brett docenili i pokochali czytelnicy na całym świecie. Tematy lekcji, których udzieliło autorce życie, cytowano na tysiącach blogów i przedrukowywano w gazetach. Książka ta stanie się bliska każdemu, kto kiedykolwiek znalazł się na życiowym zakręcie oraz wszystkim szukającym inspiracji.

 

 

ksiazka2. Piotr Fijewski - „Jak rozwinąć skrzydła”
Podręcznik do samodzielnej terapii, zawierający dwanaście sesji z ćwiczeniami. Książka ta mówi, jak radzić sobie z nieśmiałością, jak uwierzyć w samego siebie i rozwijać twórcze możliwości. Czytelnik może odnaleźć w autorze serdecznego przewodnika, pomagającego wyzwolić się z samotności i zahamowań.

 

 

Propozycje dla rodziców:

ksiazka1. Thomas Gordon - „Wychowanie bez porażek”
Książka ta to światowy bestseller. Autor proponuje wychowanie bez porażek, jako skuteczną metodę rozwiązywania konfliktów między rodzicami a dziećmi w rodzinie, a także w innych środowiskach i sytuacjach społecznych rodzących konflikty. Uświadamia czytelnikowi, jakie skutki niosą ze sobą postawy jednostronnej dominacji i proponuje „metodę bez przegranych”, która polega na wspólnym poszukiwaniu rozwiązań satysfakcjonujących dla obu stron. Metoda ta jest czymś więcej niż zwykłym kompromisem.

 

 

 

ksiazka2. JepHostetler - „Dopóki nie jest za późno” - poradnik dla rodziców”
JAK WYCHOWYWAĆ DZIECKO, ABY ZMNIEJSZYĆ RYZYKO, ŻE SIĘ UZALEŻNI
Dane statystyczne pokazują, że z roku na rok rośnie liczba dzieci i młodzieży sięgającej po środki uzależniające: wyroby tytoniowe, alkohol, narkotyki. Niepokojącym jest fakt, że stale obniża się wiek inicjacji , co oznacza, że coraz młodsze dzieci sięgają po te używki. Choć polskie prawo zabrania osobom niepełnoletnim sprzedaży alkoholu czy papierosów, nie mówiąc już o narkotykach, to w rzeczywistości, młodzież może bez większych problemów kupić wino, piwo a nawet wódkę. Dość łatwo i za niewielkie pieniądze jest też w stanie dostać tzw.”działkę” popularnych narkotyków .Jak rozpoznać w porę grożące niebezpieczeństwo? Co trzeba wiedzieć o rodzajach narkotyków i ich wpływie na psychikę człowieka?"Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w tej książce.


ksiazka3. Lidia Mieścicka - Mellibruda - „Być matką dorosłych dzieci”
Jak możemy mądrze i z miłością towarzyszyć naszym dorosłym dzieciom? Jak dotrzymywać im kroku, nie żądając, by były podobne do nas? Jak być blisko nich i wspierać, gdy to potrzebne, bez pouczania i wywierania nacisku? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziemy w książce.