Reprezentacja Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach podczas Turnieju Szachowego „Kompetentny Gambit” zajęła drużynowo 2. miejsce!
Zawody odbyły się 28 maja 2026 roku w Lubinie. W turnieju wzięli udział szachiści — uczniowie klas objętych programem „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM – kluczowy partner w kształceniu zawodowym”.
Reprezentacja naszej szkoły z dumą stawiła czoła wymagającym przeciwnikom, udowadniając, że młodzież z ZS Polkowice potrafi doskonale łączyć pasję techniczną z logicznym myśleniem.
Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim – 9 rund po 10 minut. Każdy z zawodników musiał wykazać się niezwykłą koncentracją, odpornością na stres oraz umiejętnością błyskawicznego analizowania posunięć rywala pod presją czasu.
Adam Miłuch (3 dt), Wiktor Morawski (4 at), Jakub Pomirski (1 ct) oraz Piotr Fatyga (1 ct) zaprezentowali wysoki poziom gry, tocząc zacięte, pełne napięcia pojedynki na szachownicy.
Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a wokół panowała atmosfera pełna wzajemnego szacunku i zasad fair play.
Serdecznie gratulujemy całej naszej drużynie walki do ostatniego pionka i godnego reprezentowania Zespołu Szkół w Polkowicach!
Podziękowania za świetne przygotowanie turnieju kierujemy w stronę organizatorów z Zespołu Szkół nr 1 im. prof. Bolesława Krupińskiego w Lubinie. Już teraz odliczamy dni do kolejnego starcia!
Oprac. i fot. Ewelina Kretowicz
