To niezwykłe wydarzenie sportowe, połączone było ze szczytnym celem – zbiórką charytatywną na rzecz Oliwiera Szumańskiego, naszego ucznia zmagającego się z ostrą białaczką limfoblastyczną.
Naszą szkołę reprezentowali:
- dzielni i niezwykle ofiarni wolontariusze (pod opieką opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu – pani Justyny Babiak-Tutko), którzy pomagali przy organizacji przedwięwzięcia;
- uczniowie (startujący jako zawodnicy);
- dyrekcja – w osobach Pani Dyrektor Sylwii Szeligi-Gawrońskiej i Pani Wicedyrektor Małgorzaty Majewskiej-Greń;
- nauczyciele.
Organizatorem całości wydarzenia było Centrum Kultury w Polkowicach Centrum Kultury w Polkowicach, na czele z Panem Bogusławem Godlewskim, oraz Panią Weroniką Florian, pomysłodawczynią wydarzenia.
Już od rana na trasie pojawiali się pierwsi uczestnicy – zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli – gotowi do zmierzenia się z pełnym wyzwań biegiem. Organizatorzy przygotowali emocjonujące przeszkody inspirowane Runmageddonem, wśród których znalazły się drewniane ścianki, sakiewki, równoważnia, elementy do wspinaczki, domek z siatki oraz imponująca, wysoka ściana Komandos. Rywalizacja była zacięta, a uczestnicy wykazali się nie tylko szybkością, ale także siłą i determinacją.
Po intensywnych zmaganiach sportowych wszyscy mogli zregenerować siły przy ciepłym posiłku, który czekał zarówno na biegaczy, jak i kibiców. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych – gry i zabawy, malowanie twarzy oraz inne animacje sprawiły, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Całe wydarzenie przebiegało w niesamowitej atmosferze wsparcia i wspólnej troski o Oliwiera. Uczestnicy i widzowie nie tylko świetnie się bawili, ale przede wszystkim okazali wielkie serce, wspierając zbiórkę charytatywną. Dzięki zaangażowaniu organizatorów, uczestników i sponsorów udało się zebrać znaczną kwotę, która zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację Oliwiera.
Druga edycja „NAJSZYBSZEGO DZIKA W MIEŚCIE” pokazała, że sport może łączyć ludzi i pomagać w walce z przeciwnościami losu. Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą równie udane i pełne pozytywnej energii!
Dziękujemy!
Fot. Organizatorzy, uczniowie, Justyna Babiak-Tutko
Oprac. Justyna Babiak-Tutko & Przemysław Szulc
Więcej zdjęć na: