W związku ze zbliżającymi się wakacjami uczestnicy Hufca Pracy w Polkowicach wzięli udział w spotkaniach mających na celu przygotowanie ich do bezpiecznego wypoczynku.

13.06.2016 r. kadra wychowawcza spotkała się z uczestnikami III roku - tegorocznymi absolwentami - w celu przypomnienia zasad zachowania bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym oraz uświadomienia młodzieży zagrożeń związanych z wypoczynkiem letnim.

Kadra zapoznała uczestników z zasadami bezpiecznej kąpieli, zwrócono uwagę na bezpieczeństwo. Wychowawcy apelowali, aby młodzież nie kąpała się w miejscach niedozwolonych, nigdy nie skakała do wody o nieznanym dnie. Wychowawcy zwrócili też szczególną uwagę na to, iż najczęstszą przyczyną utonięć jest zażywanie kąpieli pod wpływem alkoholu.

Ze względu na to, iż część młodzieży przewiduje pobyt w górach, omówiono również zasady obowiązujące turystów. „Pogoda w górach jest nieokiełznana, dlatego wyruszając na wyprawę podczas pięknej, słonecznej pogody - nie wiadomo czy wracać będzie trzeba wśród szalejącej burzy albo we mgle. Wychodząc w góry zawsze zostawiajcie w miejscu pobytu wiadomość o trasie wycieczki i planowanej godzinie powrotu!” – apelowała wychowawca, Eliza Dula.

Spotkanie z III rocznikiem to także doskonały czas, aby porozmawiać o dalszych losach naszych uczestników. Sporo osób deklarowałao chęć dalszej edukacji, kilka planuje wyjechać za granicę, a jeszcze inni chcą podjąć pracę zawodową. 70 % uczestników III roku ma prawo jazdy, w związku z tym wychowawcy przypomnieli im o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze podczas kierowania pojazdem. Wychowawcy uczulili, jak ważne jest bezpieczne poruszanie się wieczorem po drogach.

W tym samym dniu odbyło się spotkanie w plenerze z młodzieżą ze szkół Przemkowa i Chocianowa (przy słynnym dębie „Chrobry”), które poprowadziła nasza stażystka, Julita Witkowska. Spotkanie poświęcone było podsumowaniu programu „Nasze zdrowie w naszych rękach”. W trakcie spotkania Mateusz podjął się wykonania pracy na konkurs wojewódzki pt. „Dopalaczom mówię nie!”.

Wszystkim uczestnikom, nie tylko polkowickim, życzymy udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Wracajcie do nas zdrowi i szczęśliwi po egzaminach i urlopie!

Opracowanie: wychowawca Eliza Dula, stażystka Julita Witkowska