18 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbył się szereg imprez związanych z  Dniem Talentów.

Po raz jedenasty uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Pa-Kla-Pie. Dostarczyła ona wiele radości, tym bardziej, że w przygotowania byli zaangażowani nie tylko uczniowie, ale i wychowawcy. Wszyscy razem śpiewali i tańczyli, prezentując widzom swe zdolności.

Podczas koncertu, który był kolejnym punktem programu, zobaczyliśmy wokalistów, grupy taneczne i tancerzy solistów. Po raz pierwszy wystąpił Łukasz Damrych, który w rysowaniu na czas na kilku płaszczyznach nie ma sobie równych!

W tzw. „sali pomarańczowej” odbył się konkurs na najpiękniej udekorowany stół wigilijny, przygotowany przez uczniów Technikum (w zawodzie technik hotelarstwa). Konkurencja była ostra, a wszystkie stoły budziły zachwyt. Tak jak i wystawa rysunku oraz malarstwa uczniów. Wiele tych prac powstało podczas zajęć artystycznych w naszej szkole. Wystawę swych dzieł przygotowali także uczestnicy warsztatów ceramicznych.

Podczas kiermaszu świątecznego można było zobaczyć i kupić stroiki, dekoracje bożonarodzeniowe oraz ciasta. Dochód z kiermaszu przeznaczony został na potrzeby wolontariatu działającego w naszej szkole i przekazany Domowi Samotnej Matki w Żarach.

22 grudnia odbył się jeszcze koncert kolęd. Uczniowie zagrali na instrumentach oraz zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy.

Dzień Talentów to świetna okazja do przedstawienia uzdolnień artystycznych uczniów i nauczycieli. A utalentowanych osób w Zespole Szkół w Polkowicach nie brakuje!

GALERIA ZDJĘĆ: