15 grudnia 2015 r. Szkolne Koło Wolontariatu, działające w naszej szkole, udało się do Domu Samotnej Matki w Żarach w celu przekazania wcześniej zebranych darów.

Zbiórka odzieży, słodyczy i innych najpotrzebniejszych rzeczy na rzecz żarskiego Domu Samotnej Matki to już przedświąteczna tradycja, która jest u nas obecna od kilku lat. W tym roku akcja ta trwała już od listopada.

Jak zawsze matki oraz Pani Kierownik przyjęły nas bardzo miło. Był słodki poczęstunek, ciepłe napoje, czas na rozmowy i opowiadanie swoich historii.

Wolontariusze, którzy byli po raz pierwszy w Domu Samotnej Matki, mogli się dowiedzieć, jak funkcjonuje ta placówka. Nasi uczniowie mieli również okazję do wspólnej zabawy z dziećmi tam przebywającymi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego wyjazdu.

opracowanie: Jadwiga Berestecka, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

GALERIA ZDJĘĆ: