Dzień Babci i Dziadka to wspaniały czas, aby pokazać swoim babciom i dziadkom. jak dużo im zawdzięczamy, jak bardzo są nam potrzebni. Jak trudno byłoby bez nich…

Młodzież z polkowickiego hufca również pamięta o tych ważnych styczniowych dniach. Polkowicki hufiec współpracuje z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Polkowicach, dlatego też pamięć o seniorach, należących do Klubu Seniora przy Domu Dziennego Pobytu w OPS, nie umknęła naszym uczestnikom. Wszak to właśnie i dla seniorów w ramach WOŚP "grał" Martin i spotkał się z dużym aplauzem.

Przygotowania do tego dnia zaczęliśmy już piętnastego stycznia, wtedy też powstał pierwszy projekt laurki, którego pomysłodawczynią była nasza absolwentka, Natalia. Projekt został ostatecznie zaakceptowany przez Radę Młodzieży.

18 i 19 stycznia uczestnicy - w ramach koła zainteresowań HP PUZZLE - wykonywali laurki dla seniorów z Ośrodka Pomocy Społecznej. Efekt końcowy jest imponujący, co zawdzięczać możemy sercu i zaangażowaniu uczestników polkowickiego hufca.

Tak wspaniale wykonane laurki delegacja polkowickiego hufca wręczyła seniorom 21 stycznia na przedsięwzięciu organizowanym specjalnie dla nich w Ośrodku Pomocy Społecznej w Polkowicach.

Cała uroczystość przebiegała w rodzinnej i pełnej serdeczności atmosferze. Pani Komendant Maria Bardon w imieniu polkowickiego hufca życzyła wszystkim zgromadzonym pogody ducha i samej pomyślności. Natalia (przewodnicząca Rady Młodzieży) i Martyna (Klub Aktywnych) odczytały wierszowane życzenia, a Karolina (członkini Scholi przy Kościele p.w. św. Michała Archanioła w Polkowicach) odśpiewała "Sto lat".

Następnie uczestnicy wręczyli śliczne laurki dla każdej Babci i każdego Dziadka. Na zakończenie naszego pobytu wspólnie (młodzież, kadra i Seniorzy, którzy też mają swój chór) odśpiewaliśmy jedną z najpiękniejszych polskich kolęd "Bóg się rodzi". Ten naprędce powołany czterdziestoosobowy zespół wybrzmiał anielsko, bo zawieszone u sufitu anioły fruwały w rytm kolędy. Wzruszenie i uśmiech na twarzach seniorów przepełniły nasze serca pozytywną energią do kolejnych działań na rzecz drugiego człowieka. Uczestnicy polkowickiego hufca to prawdziwe "perełki" o wielkich sercach.

Kadra polkowickiego hufca wraz z uczestnikami życzy wszystkim Babciom i Dziadkom sto lat, aby zdrowie i pomyślność nigdy Ich nie opuszczały!

Opracowanie: Marta Kaluźna 

Zdjęcia: Eliza Dula