Zbliża się kolejna odsłona Turnieju Tenisa Stołowego. Celem zawodów, które od wielu lat cieszą się dużą popularnością, jest popularyzacja tenisa stołowego oraz rozwijanie umiejętności i sprawności fizycznej młodzieży.

Kadra Hufca chce też ”odciągnąć” młodzież od komputerów, bo często się zdarza, że spędzają przed nimi zbyt wiele godzin. Zainteresowanie tenisem może odmienić ich codzienne życie, a sport dla młodych ludzi jest bardzo ważny.

Od 19 stycznia 2016 r. kadra Hufca Pracy w Polkowicach rozpoczęła realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Hufcowe Eliminacje Turnieju Tenisa Stołowego na bazie kompleksu sportowego Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach”. Tu kadra hufca ma znakomitego konsultanta sportowego - nauczyciela wychowania fizycznego, trenera klasy I tenisa stołowego, magistra Sławomira Słowińskiego, odznaczonego w ubiegłym roku Złotym Medalem Komisji Edukacji Narodowej. To właśnie on pomógł kadrze w opracowaniu regulaminu naszych wewnętrznych eliminacji.

Eliminacje mają na celu wyłonienie reprezentacji Hufca Pracy w Polkowicach na Wojewódzkie Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzieży OHP w Tenisie Stołowym, które odbędą się już niebawem. Kadra wraz z uczestnikami planuje do końca stycznia wyłonić najlepszy graczy, którzy przejdą do hufcowego finału, przewidywanego w okresie ferii zimowych.

Młodzież Hufca pełną parą przygotowuje się do zawodów, codziennie poświęca każdą wolną chwilę na trenowanie. Wszyscy chcą wypaść jak najlepiej, dlatego nie tracą ani chwili i biorą udział w treningach i rozgrywkach. Uczestnicy zgodnie mówią, że nie poddadzą się bez walki i będą walczyć o najwyższe miejsca, tym bardziej, że najlepsza hufcowa trójka otrzyma medale i statuetki.

Życzymy im powodzenia i trzymamy mocno kciuki!

Opracowanie i zdjęcie: Eliza Dula