26 lutego Teatr Capitol z Warszawy wystawił przedstawienie pt. "Di, Viv i Rose" w reż. Macieja Kowalewskiego. To pierwszy spektakl XVIII edycji Polkowickich Dni Teatru, organizowanych pod honorowym patronatem Marty Lipińskiej.

Nasi uczestnicy tak pokochali teatr, że nie mogło ich zabraknąć także w tym dniu. Dzięki uprzejmości pana dyrektora Andrzej Wierdaka nasza młodzież wraz z kadrą miała zaszczyt obejrzeć ten spektakl. Na scenie mogliśmy zobaczyć znakomite aktorki: Joannę Brodzik, Darię Widawską i Małgorzatę Lipmann - trzy przyjaciółki na scenie i w życiu prywatnym.

Jest to historia, jakich wiele – losy trzech dziewczyn łączą się w akademiku, kiedy to postanawiają zamieszkać razem. Choć różni je wiele, łączy studenckie życie. Razem przeżywają swoje pierwsze miłości i szaleństwa, czym bezbłędnie bawią widza w pierwszym akcie. Akt drugi zaskakuje tragicznym splotem wydarzeń i pozbawia wszelkich złudzeń, że "Di, Viv i Rose" to historia o beztroskim życiu studenckim. Widzowie poznają dalsze losy bohaterek, które zbiegają się w ich różnych momentach życiowych. Nie brakuje w nich rozstań, rozczarowań i niespodziewanych wydarzeń.

"Di, Viv i Rose" to słodko-gorzka opowieść pełna wielu emocji i prawdziwych wzruszeń. Ujmuje różnorodnością, zaskakuje realizmem, przywraca nadzieję.

Niepowtarzalna atmosfera obcowania ze sztuką sprawiła, że wydarzenia organizowane w polkowickim teatrze mają magiczną moc i urok. Nasi uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem i czekają na kolejny spektakl.

Opracowanie i zdjęcie: Eliza Dula