09.04.2016 r. siedmioosobowa reprezentacja Hufca Pracy w Polkowicach udała się wczesnym rankiem na XIX Mistrzostwa Halowej Piłki Nożnej w Legnicy. Chłopcy bardzo długo i systematycznie trenowali (od początku roku 2016, pod czujnym okiem kadry wychowawczej, wspieranej codziennie przez nauczycieli wychowania fizycznego z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach).

Spotkania z zapaleńcami piłki nożnej poświęcone były nie tylko na treningi. Trzon drużyny z Polkowic stanowili chłopcy, którzy ćwiczą ze sobą już trzeci rok. Po konsultacjach dobrali oni do zespołu dwóch młodszych uczestników. Oddaliśmy młodzieży przywilej wyboru kapitana drużyny. Został nim Damian Kazojć i spisał się na złoty medal. Ktokolwiek uprawiał drużynową dyscyplinę sportową, wie, jak ważne jest mądre myślenie i kierowanie się „dobrem wspólnym”, a nie tylko indywidualną ochotą zabłyśnięcia i zdobycia punktu.

Nasz kapitan umiał pogodzić drużynę, co zaowocowało zdobyciem trzeciego miejsca w wojewódzkich zmaganiach w narodowej dyscyplinie sportowej, jaką jest piłka nożna. Całość przygotowań koordynowała Zofia Maziarka, wspierana przez specjalistów: Pawła Żmiejewskiego, Sławomira Słowińskiego i Zdzisława Waneckiego – nauczycieli wychowania fizycznego.

Na kilka dni przed Mistrzostwami opiekun drużyny, wspólnie z kapitanem Damianem Kazojć i bramkarzem Kewinem Wilkiem, omówili regulamin zawodów i zasady fair play obowiązujące w imprezach sportowych. Dużą pomoc uzyskaliśmy również ze strony rodziców, którzy „chuchali w domach” na naszych zawodników i dopilnowali, by nasza drużyna w komplecie i bez spóźnień zameldowała się na miejscu zbiórki już o 6.00.

Oprócz szkoły, rodziców i nas (wychowawców OHP) otrzymaliśmy pomoc od pracodawców, z którymi współpracuje HP Polkowice. Na szczególne wyróżnienie zasługuje nowoczesny zakład AUTO-FIX - J. Czerwonka, D. Dyrcz, do którego ustawia się kolejka młodzieży na naukę zawodu, bo pracodawcy sami zachęcają młodzież do udziału w zajęciach i konkursach organizowanych przez OHP i dopilnowują, by chłopcy godnie się prezentowali. W ostatniej chwili musieliśmy znaleźć jeszcze dodatkowego sponsora - szczerozłotemu panu Zbyszkowi oddajemy część sukcesu naszych chłopców. Do Legnicy na mistrzostwa dojechało 16 drużyn reprezentujących następujące hufce: Przemków, Góra, Dzierżoniów, Środa Śląska, Trzebnica, Wałbrzych, Wołów, Wrocław, Ziębice, Bystrzyca Kłodzka, Kamienna Góra, Świdnica, Legnica, OSiW w Mysłakowicach i Ząbkowicach Śląskich. Atmosfera panująca na zawodach była wspaniała. Młodzież szybko się zintegrowała. W takiej ogromnej rzeszy młodzieży nasi chłopcy świetnie sobie radzili. Rozegrali sześć meczów, w tym pięć zwycięskich. Na sukces zapracowali: Damian Kazojć, Kewin Wilk, Patryk Lasota, Natan Pęciak, Ernest Kowal, Sebastian Zięba i Michał Mazurek. Damian Kazojć strzelił cztery bramki, Sebastian Ziemba dwie, Patryk Lasota i Ernest Kowal zdobyli po jednej bramce. Nasz bramkarz - Kewin Wilk - mimo przebytej niedawno kontuzji kolana, bohatersko bronił bramek.

W wyniku zaciętej rywalizacji nasi uczestnicy uplasowali się na zaszczytnym trzecim miejscu. Dali z siebie wszystko. Wracali szczęśliwi do swoich domów. Cieszymy się wszyscy ich sukcesem i wszystkim im gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: Zofia Maziarka/p>