28.04.2011 r. w Auli Forum Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbyła się uroczysta akademia poświęcona 7. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
 
Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. pani Mariola Kośmider - wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Polkowicach, pan Stefan Ciżmar - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Polkowicach oraz pan Krzysztof Nester - Członek Zarządu Powiatu Polkowickiego. W akademii uczestniczyli również uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 2 w Polkowicach oraz z Zespołu Szkół.
 
Ci ostatni podczas uroczystości przedstawili zebranym opracowaną przez siebie prezentację dotyczącą Unii Europejskiej. Następnie wystąpił z prelekcją pan dr Rafał Czachor - wykładowca Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach, który omówił skutki przystąpienia Polski do gospodarczo-politycznego związku demokratycznych państw europejskich. 
 
Akademię zakończyło wystąpienie studentów z uniwersytetu w Pitesti w Rumunii, którzy - w ramach unijnego programu wymiany studentów "Erasmus" - przebywają od kilku tygodni w Polkowicach, studiując w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Techniki. Młodzi Rumuni przybliżyli zebranym wpływ członkostwa Rumunii w UE na życie mieszkańców tego kraju.
 
Akademia była doskonałą okazją do przybliżenia tematyki unijnej i propagowania wiedzy na jej temat, zwłaszcza w kontekście polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej, która rozpocznie się 1 lipca 2011 roku.  
 

GALERIA ZDJĘĆ: