28 kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych.
 
W Auli zgromadzili się tegoroczni absolwenci (klasy liceum i technikum), ich wychowawcy i nauczyciele, dyrekcja szkoły, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście. Liczne grono zebranych swoją obecnością zaszczycił pan Marek Tramś - Starosta Polkowicki.
 
Uroczystość rozpoczęło przedstawienie w wykonaniu szkolnego teatru "Anty-dotum", w żartobliwy sposób ukazujące zbliżający się wielkimi krokami egzamin maturalny. Następnie pan Zbigniew Gołębiowski, Dyrektor Zespołu Szkół w Polkowicach, wyraził wdzięczność gronu pedagogicznemu i rodzicom za współpracę, zaś uczniom gratulował ukończenia szkoły. Starosta Polkowicki, pan Marek Tramś, życzył wszystkim absolwentom osiągnięcia jak najlepszych wyników podczas tegorocznej matury, będącej zwieńczeniem nauki w Zespole Szkół w Polkowicach. Głos zabrał również pan Andrzej Kulczycki - Przewodniczący Rady Rodziców, który podziękował dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za wspólny trud.
 
Pan Marek Tramś przekazał najlepszym absolwentom Nagrody Starosty, a pan Zbigniew Gołębiowski - nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i znaczące osiągnięcia sportowe. Liczne nagrody książkowe dla uczniów klas licealnych wręczała pani Jolanta Rubiś-Kulczycka - Wicedyrektor ds. Szkolnictwa Ogólnokształcącego, a dla klas technikum - pani Elżbieta Grabowska - Wicedyrektor ds. Szkolnictwa Zawodowego. Ponadto Dyrektor Zespołu Szkół w Polkowicach przekazał podziękowania rodzicom aktywnie uczestniczącym w pracy na rzecz szkoły i szkolnej społeczności.
 
Część oficjalną, w którą wpleciono występy wokalne uczniów oraz muzyczne wsparcie ze strony orkiestry, zakończyło przemówienie najlepszej absolwentki Zespołu Szkół w Polkowicach - Agaty Kulczyckiej. W imieniu uczniów podziękowała ona dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za ich dotychczasową pracę, wysiłek i wyrozumiałość. Swym kolegom i koleżankom życzyła sukcesów na maturze, zachęcając jednocześnie absolwentów do kontynuowania edukacji i realizowania własnych planów.
 
Następnie odbyła się "część mniej oficjalna". Uczniowie klas drugich wręczali swoim starszym kolegom GWIZDONY 2011 - nagrody za ciekawe osobowości i osiągnięcia. Obok takich kategorii jak humanista roku,  ścisłowiec roku, informatyk roku, biolog roku, sportowiec i sportsmenka roku pojawiły się między innymi następujące, traktowane z przymrużeniem oka (a może jednak nie?) wyróżnienia: najbardziej zakochana para roku, imprezowicz roku, najpiękniejszy uśmiech, amant roku, najbarwniejsza osoba roku. Zwycięzcy otrzymywali przypinkę z obrazkiem i nazwą kategorii, w której wygrali.
 
Po zakończeniu uroczystości w Auli uczniowie rozeszli się do klas, by po raz ostatni wspólnie spotkać się ze swymi wychowawcami.
 

GALERIA ZDJĘĆ: