Po wygranych przez uczniów Zespołu Szkół w Polkowicach rozgrywkach powiatowych w siatkówce przyszła pora na rozgrywki koszykówki.

Etap powiatowy reprezentacje dziewcząt i chłopców przeszły bez gry, ponieważ Zespół Szkół z Chocianowa zrezygnował z uczestnictwa w rozgrywkach. Dało to naszym drużynom awans do kolejnego etapu rozgrywek.

16.12.2011 roku w Zespole Szkół w Polkowicach odbył się Półfinał Strefy Legnickiej w koszykówce dziewcząt. W rywalizacji wzięły udział drużyny z Polkowic, Lubina i Głogowa. Nasza reprezentacja łatwo wygrała wszystkie swoje mecze i zajmując I miejsce - awansowała do kolejnego etapu rozgrywek.

Chłopcy Półfinał Strefy Legnickiej rozegrali 19.12.2011 roku. Do rozgrywek stanęły: Polkowice (jako gospodarz) oraz zespoły z Lubina, Głogowa i Góry. Wszystkim rozegranym spotkaniom towarzyszyły wielkie emocje, gdyż do końca turnieju wynik był sprawą otwartą.

Ostatecznie, po ciężkich meczach nasza reprezentacja uplasowała się na I miejscu, przed szkołami z Głogowa i Lubina.

Gratulujemy!