4 lutego 2012 roku w Auli Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbył się pierwszy Bal Studniówkowy, w którym uczestniczyli uczniowie liceum i technikum.

O godz. 19.00 zebranych powitały uczennice kl. I "a" LO - Magdalena Płaza i Alicja Tkacz. Następnie głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół - Pan Zbigniew Gołębiowski – który podkreślił uroczysty charakter wydarzenia, podziękował rodzicom i wychowawcom za ich wkład w organizację balu i zaprosił uczniów do wspólnego świętowania tego wyjątkowego momentu w życiu szkoły.

Przyszłych maturzystów zaszczycili swą obecnością: Starosta Powiatu Polkowickiego - Pan Marek Tramś oraz Burmistrz Polkowic - Pan Wiesław Wabik. Obaj podkreślili w swych wystąpieniach rolę szkolnej tradycji, po czym życzyli maturzystom udanej zabawy i powodzenia podczas majowego egzaminu.

Przedstawiciele maturzystów - Paulina Kowalska i Tomasz Zych - podziękowali Dyrekcji i nauczycielom za ich trud. Uczniowie liceum i technikum wręczyli kwiaty swoim wychowawcom, którzy opiekowali się nimi przez ostatnie lata.

Po przemówieniu przedstawiciela rodziców Dyrektor Zespołu Szkół oficjalnie otworzył Bal Studniówkowy. Chwilę potem Starosta Powiatu Polkowickiego, Burmistrz Polkowic, Dyrektor Szkoły, wychowawcy oraz maturzyści wraz ze swymi partnerami ruszyli na parkiet, by - zgodnie ze staropolskim obyczajem - odtańczyć poloneza.

Wspólna zabawa trwała do samego rana. Studniówkowa noc upłynęła na muzyce, tańcach i rozmowach w gronie uczniów i zaproszonych gości.