Pogoń za życiem, duże odległości, stan zdrowia: wszystko to nie pozwala wielu ludziom o zadbanie o miejsca ostatniego spoczynku tych, którzy odeszli. Sprzątanie i pielęgnacja grobów oraz zapalanie zniczy to proste czynności sprawiające, że pamięć o Naszych Bliskich nadal w nas żyje, bo miłość nie umiera wraz ze śmiercią, jest mocniejsza niż nagrobny kamień.

Młodzież z polkowickiego hufca, czując potrzebę szacunku dla zmarłych, 25 października 2013 roku wspólnie z wychowawcą, panią Katarzyną Pereszczuk (koordynatorem akcji w HP 1-23), udała się na Cmentarz Komunalny w Polkowicach w celu uporządkowania zapomnianych mogił i zapalenia symbolicznych zniczy.

Podczas wspólnego porządkowania wspominaliśmy też naszych najbliższych, którzy odeszli. Symboliczne światło zapaliliśmy pod Pomnikiem Sybiraków, o których zawsze pamiętamy, a których miejsc pochówku często nikt nie zna.

Celem przedsięwzięcia było kultywowanie polskich tradycji związanych z uroczystościami  Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Opracowanie i zdjęcia: Katarzyna Pereszczuk – st. wychowawca