13 listopada 2013 roku drużyna reprezentacyjna Hufca Pracy 1-23 w Polkowicach (w składzie: Magdalena Muszyńska, Natalia Marynowska i Anna Piwowarczyk) wraz z wychowawcą udała się na szkolenie do Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Spotkanie ze st. asp. Darią Solińską miało na celu dokładniejsze przygotowanie młodzieży na konkurs rejonowy z wiedzy o Policji "Razem bezpieczniej" w Ostaszowie. Przebiegało ono w miłej i przyjaznej atmosferze. Konkursowe bloki tematyczne zostały szczegółowo przeanalizowane i omówione.

Dziewczęta pogłębiły swoją wiedzę, którą mogły pochwalić się podczas małego testu pytań przygotowanego dla nich przez policjantkę. Doszły do wniosku, że jeszcze dużo pracy przed nimi a czasu coraz mniej. Dlatego na zakończenie szkolenia dziewczęta obiecywały wziąć się w garść i wykuć na przysłowiową blachę" wszystkie wiadomości dotyczące Policji a także godnie reprezentować nasz hufiec podczas konkursu rejonowego organizowanego w tym roku przez zaprzyjaźniony hufiec przemkowski.

Spotkanie w siedzibie Policji posłużyło również do gromadzenia wiedzy wynikającej z programu profilaktyczno-edukacyjnego "Wiem, wiec jestem bezpieczny". St. asp. Daria Solińska przypomniała obecnym numery telefonów alarmowych w Polkowicach, pod którymi młodzież może uzyskać pomoc w sytuacjach, gdy czuje się niebezpiecznie. Te materiały potrzebne nam będą do wykonania gazetki otrzymanej od dyrekcji Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, gdzie od 1 września 2013 roku umieszczamy wszystkie ważne dla nas ważne informacje.

Opracowanie i zdjęcia: Katarzyna Pereszczuk - wychowawca