Jak na drugą połowę listopada (18.11.2013 r.) pogoda dopisała, humory delegacji HP 1-23 w Polkowicach również. Transportem łączonym z Legnicą i Jaworem dotarliśmy do Ostaszowa. Tu odbyły się rejonowe eliminacje Konkursu Wiedzy o Policji.

W konkursie startowały 4 hufce: z Góry - 2 drużyny, z Legnicy - 2 drużyny, z Przemkowa - 2 drużyny, z Jawora - 1 drużyna i my, Polkowice - 1 drużyna. Łącznie w eliminacjach wystąpiło 8 ekip. Nasza drużyna składała się z trzech dziewcząt: Magdaleny Muszyńskiej, Natalii Marynowskiej i Anny Piwowarczyk. Ich opiekunką była pani Katarzyna Pereszczuk - starszy wychowawca.

Drużyna przygotowywała się starannie, bo zakres wiedzy - pierwsza pomoc, przepisy ruchu drogowego, postępowanie w przypadku zagrożeń - jest potrzebny każdemu człowiekowi.

Po części pisemnej byliśmy na I miejscu. Z wielką przyjemnością obejrzeliśmy pokazy sprawnościowe psów policyjnych, niezbędnych do pracy w wyszukiwaniu narkotyków czy też obezwładniających groźnych przestępców. Każdy z nas chciałby mieć takiego przyjaciela...

W części ustnej eliminacji wypadliśmy gorzej i ostatecznie zajęliśmy III miejsce w rejonie. Do hufca przywieźliśmy Puchar Starosty Powiatu Polkowickiego i indywidualne nagrody dla dziewcząt.

Zwiedziliśmy też gospodarstwo agroturystyczne "Amazonka" w Ostaszowie. Atrakcją tego gospodarstwa jest kolekcja myśliwska zwierząt z Afryki. Polecamy: KTOKOLWIEK PRZEJEŻDŻA DROGA KRAJOWĄ Z PRZEMKOWA DO GŁOGOWA, WINIEN SKRĘCIĆ DO OSTASZOWA, BY ZOBACZYĆ TE CUDA NA WŁASNE OCZY.

Opracowanie i zdjęcia: Katarzyna Pereszczuk