4 grudnia 2013 r. w Chocianowie odbyły się eliminacje powiatowe do Licealiady szkolnej w ramach rozgrywek piłki nożnej halowej. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze dwie drużyny (żeńska i męska).

Drużyna żeńska, mimo poważnego osłabienia (kontuzjowane dwie czołowe zawodniczki), uległa koleżankom z Zespołu Szkół w Chocianowie zaledwie 0:2. Dziewczyny pokazały silny charakter, organizując grę w obronie. Warto nadmienić, że żeńska drużyna z Chocianowa składała się z reprezentantek klubów piłkarskich (Zagłębie Lubin, LUKS Ziemia Lubińska). Nasze dziewczyny zagrały w składzie: Kamila Ochędowska (klasa I a LO), Magdalena Korgól (klasa II a LO), Katarzyna Pieczarska (klasa II a TE), Magdalena Muszyńska (klasa I a ZSZ), Martyna Klimas (klasa II a TE), Martyna Sejud (klasa II b LO).

Wysokie zwycięstwo odnieśli natomiast chłopcy z naszej szkoły, pokonując rywala z Chocianowa na jego terenie. Wynik 11:4 mówi sam za siebie! Początkowe minuty spotkania były dość nerwowe dla naszych chłopców, ale wraz z upływem kolejnych minut nabierali oni pewności siebie i gol po golu punktowali przeciwnika.

Skład zwycięskiego zespołu przedstawia się następująco: Rafał Janczak (klasa III b LO), Artur Dybizbański (klasa III a TI), Bartosz Stępień (klasa III a LO), Krzysztof Drzazga (klasa III c LO), Sebastian Jurak (klasa III a LO), Borys Michalak (klasa III a LO), Kamil Cios (klasa I a ZSZ), Bartosz Drążek (klasa III a LO), Mateusz Lodziński (klasa IV a TI), Mateusz Matusiak (klasa IV a TE).

Opiekunami i jednocześnie trenerami drużyny żeńskiej i męskiej byli Krzysztof Górski i Sławomir Słowiński.

Gratulujemy piłkarkom i piłkarzom, życząc im sukcesów w dalszej fazie rozgrywek.

Opracowanie i zdjęcia: Krzysztof Górski, Sławomir Słowiński

GALERIA ZDJĘĆ: