Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi wywiadami udzielonymi nam przez Paulinę Misiak i Patrycję Nicińską - tegoroczne laureatki Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Gratulujemy uzyskania Stypendium Prezesa Rady Ministrów. I to po raz trzeci! Jak to się robi?

Paulina: – W sumie to nie ma na to "przepisu", po prostu trzeba się uczyć, a kiedy na koniec roku okazuje się, że uzyskało się najwyższą średnią w szkole - to jest to miła niespodzianka.

- Czy mogłabyś opowiedzieć o swoich wrażeniach z tegorocznej uroczystości?

- Uroczystość ta zawsze niesie ze sobą wiele emocji. Spotykają się na niej najlepsi uczniowie dolnośląskich szkół. Zawsze towarzyszy temu podniosły nastrój, tak było i tym razem.

Co sądzisz o kształceniu zawodowym w Zespole Szkół? O projektach przygotowywanych i realizowanych z myślą o uczniach Technikum?

– Uważam, że kształcenie zawodowe w Zespole Szkół w Polkowicach jest na wysokim poziomie, o czym świadczą wyniki egzaminów zawodowych. Za szczególnie interesujący uważam nowy projekt umożliwiający uczniom staże za granicą, który został wprowadzony dopiero w tym roku szkolnym.

Czy zdobycie zawodu to dla Ciebie ważny aspekt nauki?

– Zdobycie zawodu jest dla mnie ważnym aspektem nauki. Właśnie dlatego wybrałam technikum, gdzie mogę zdobyć zarówno wykształcenie średnie, jak i zawodowe. Kończąc liceum, zostałabym jedynie z wykształceniem średnim, a w dzisiejszych czasach warto mieć jeszcze dodatkowe, zawodowe wykształcenie.

– Za pół roku kończysz szkołę – jakie masz plany na przyszłość?

– Po skończeniu szkoły chciałabym studiować zarządzanie i inżynierię produkcji.

Co radziłbyś swoim młodszym koleżankom i kolegom?

- Żeby dzielnie dążyli do postawionych sobie celów i żeby się nie poddawali.

Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Gratulujemy uzyskania Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jak wyglądała uroczystość z Twej perspektywy?

Patrycja: - Uroczystość była bardzo oficjalna i podniosła, czyli taka, jak być powinna. Pojawiło się dużo znanych i ważnych osobistości m.in. pani Kurator Oświaty. Całą galę umilały nam występy młodych i zdolnych artystów ze szkół ponadgimnazjalnych we Wrocławiu.

Czy masz swój ulubiony przedmiot (przedmioty)?

–Jestem w klasie humanistycznej i tak, jak na prawdziwą humanistkę przystało, moje ulubione przedmioty to język polski i historia, jednak bardzo lubię również język angielski.

Jak Zespół Szkół w Polkowicach pomaga Ci w poszerzaniu wiedzy i umiejętności?

– Myślę, że największą i najlepszą pomocą są zajęcia pozalekcyjne, a szczególnie projekt "Bądź kowalem swojego losu". Dodatkowo nauczyciele w naszej szkole są bardzo otwarci i zawsze chętnie pomogą, rozwieją nasze wątpliwości czy odpowiedzą na nurtujące nas pytania.

Wkrótce ukończysz szkołę – jakie masz plany na przyszłość?

– Jeżeli egzamin dojrzałości napiszę z wynikiem pozytywnym, to mam zamiar studiować psychologię sądową dla prawników na uczelni im. Heleny Chodkowskiej we Wrocławiu.

Co radziłbyś swoim młodszym koleżankom i kolegom?

– Aby zawsze dawali z siebie wszystko, nie poddawali się i dążyli do celu, jaki sobie obrali. Wystarczy odrobina chęci, zaangażowania i pracy, a wszystko wyda się dużo prostsze. – Dziękujemy i życzymy powodzenia na maturze.

- A ja nie dziękuję, żeby nie zapeszyć.