W nawiązaniu do ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" i własnego programu profilaktycznego, uczestnicy Hufca Pracy 1-23 w Polkowicach po raz pierwszy w tym roku przystąpili do czytania bajek dzieciom w Przedszkolu Miejskim nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Polkowicach.

Zainteresowanie pomysłem czytania najmłodszym wzbudziło wśród naszych uczestników ogromne zainteresowanie już w ubiegłym roku szkolnym.

18 grudnia 2013 roku młodzież w składzie: Magdalena Muszyńska, Joanna Wierzbicka, Natan Pęciak i Andrzej Fijoł wraz z wychowawcą Katarzyną Pereszczuk - w porozumieniu z nauczycielkami Anną Żbikowską i Kasandrą Zagrodnik - udała się na spotkanie z grupą przedszkolaków "Biedronki".

Podczas spotkania zostały przeczytane dwie bajki dotyczące zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci słuchały z uwagą i z zaangażowaniem odpowiadały na zadawane im po przeczytaniu każdej bajki pytania. W ten sposób przedszkolaki od najmłodszych lat mają okazję ćwiczyć pamięć, koncentrację, poszerzać swoje słownictwo oraz rozwijać wyobraźnię.

W drugiej części naszego spotkania przystąpiliśmy do wykonania wraz z dziećmi ozdób świątecznych. Przygotowane wcześniej przez młodzież elementy zostały rozdane maluchom. Prace nad zdobieniem przyniosły dzieciom wiele radości. Podpisane ozdoby zawisły na przygotowanych papierowych drzewkach. Obie choinki zostały uroczyście zawieszone w holu głównym przedszkola, by wszystkie przedszkolaki i ich rodzice mogli podziwiać talent "Biedronek", wsparty przez naszą utalentowaną młodzież.

Dzieci zaprosiły nas na kolejne spotkanie, a my z przyjemnością je przyjęliśmy. Mamy nadzieję, że swoją postawą i przykładem zaszczepimy w najmłodszych nawyk czytania książek, co w przyszłości stanie się ich pasją. 

Opracowanie i zdjęcia – st. wychowawca Katarzyna Pereszczuk