Powoli zbliża się koniec roku. Przedświąteczny okres jest trudny dla wszystkich. W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę wytrwale pracujemy: w szkole, na praktykach, na kursach zawodowych.

W HP 1-23 Polkowice trwa wytężona praca. Każdy chce mieć sprawny samochód, wymienione opony, stąd kolejki w zakładach mechaniki pojazdowej. Na te zawodowe obowiązki nałożyć trzeba okres sprawdzianów i klasówek związanych ze zbliżającym się końcem I półrocza w szkole. Dom rodzinny też ma swoje świąteczne prawa i rodzice potrzebują pomocy. Kadra HP Polkowice chce wygospodarować trochę czasu na spotkania z uczestnikami i złożenie świątecznych życzeń.

W czasie opłatkowych spotkań w szkole ustalamy z uczestnikami, że 19 grudnia wszyscy chętni przychodzą na polkowicki Rynek. Jesteśmy drobną cząstką Powiatu Polkowickiego, chcemy jednak być tam, gdzie możemy spotkać się z mieszkańcami. W czwartek Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic organizuje Spotkanie Wigilijne na Rynku - mamy nadzieję, że wspólnie zaśpiewamy kolędy. Tymczasem spotykamy się w klasach z wychowawcami i uczestnikami, dzielimy się Opłatkiem, życząc z całego serca naszym uczestnikom lepszych dni, bo już za chwilę:

"Cicha noc, święta noc,
Pokój niesie ludziom wszem.
A u żłóbka Panna Święta
Czuwa sama uśmiechnięta
Nad Dzieciatka snem..."

Opracowanie: Maria Bardon - komendant HP 1-23 w Polkowicach