W związku z premierą przedstawienia "Historia brzydoty", inspirowanego książką Umberto Eco, Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie literackim.

Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu za pomocą jednej z wybranych form literackich (felieton, opowiadanie, rozprawka, esej, utwór poetycki; maksymalna objętość pracy konkursowej – 5 stron A4.) współczesnej brzydoty.

Napisz o tym, co jest dzisiaj brzydkie, co budzi nie tylko twoją, ale i powszechną odrazę i dezaprobatę. Wybierz odpowiednią dla siebie formę literacką, zabaw się językiem, tematem i wyślij pracę na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Każda praca powinna być opatrzona imieniem i nazwiskiem autora oraz mailowym adresem korespondencyjnym.

Termin: do 24 stycznia 2014 roku.

Nagrody:
• I miejsce – książka Umberto Eco "Historia brzydoty" ufundowana przez Dom Wydawniczy REBIS, dwuosobowe zaproszenie na premierę przedstawienia "Historia brzydoty" w reż. Anny Piotrowskiej, dyplom;
• II miejsce – książka Umberto Eco "Historia brzydoty" ufundowana przez Dom Wydawniczy REBIS, dyplom;
• III miejsce – zaproszenie na dowolnie wybrane przedstawienie we Wrocławskim Teatrze Pantomimy (z wyjątkiem premier).