W polkowickim Hufcu przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia trwały już od początku grudnia.

Apel kadry przez szkolne radio, indywidualne spotkania z uczestnikami i rozmowy z wychowawcami klas zawodowych sprawiły, że licznie zgłosiła się do nas młodzież, która z wielkim zaangażowaniem przystąpiła do pracy. W planach mieliśmy wiele pomysłów do realizacji. Zastanawialiśmy się, czy starczy nam czasu na wykonanie ich wszystkich.

Zaczęliśmy od akcji ekologicznej. W listopadzie została ogłoszona zbiórka papierowych rolek, z których powstała piękna choinka przyozdobiona bombkami i kokardkami. Nie mogło jej przecież zabraknąć na naszej wspólnej Wigilii. Młodzież podczas warsztatów zmierzyła się również ze staropolskimi zwyczajami. Przygotowanie sianka to właśnie jeden z nich - ozdobnie zapakowane trafiło do grona pedagogicznego Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, a także na polkowicki Rynek, do mieszkańców Polkowic (w trakcie uroczystego kolędowania, które odbyło się 19 grudnia 2013 roku).

Przygotowanie życzeń, kartek świątecznych oraz ozdób dla naszych sponsorów i władz samorządowych miało na celu zarówno rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród młodzieży, jak i zachęcenie jej do osobistego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia i refleksji nad sensem świętowania.

Opracowanie i zdjęcia: st. wychowawca - Katarzyna Pereszczuk