Po wizycie w Klubie Sportowym "Skorpion" Polkowice między uczestnikami Hufca Pracy 1-23 w Polkowicach a panem Filipem Rodzikiem nawiązała się nić przyjaźni.

Społecznik - pan Filip Rodzik - zaprosił naszych uczestników do współpracy w ramach wolontariatu, by pomóc w organizowanym 27 lutego 2014 roku spotkaniu dzieci w wieku 6-12 lat z leśnikiem i przyrodą.

Z przyjemnością skorzystaliśmy z zaproszenia i udaliśmy się wraz z młodzieżą i jej młodszym rodzeństwem na spotkanie z przyrodą. Opowieści snuła przedstawicielka Nadleśnictwa Lubin, pani Joanna Jankowska. Pani leśnik kontynuuje rodzinne tradycje i poszła ślady swego ojca. Ze swadą opowiadała o życiu lasu: drzew, krzewinek i zwierząt. Dzieciaki zobaczyły na slajdach prawdziwego wilka, który zamieszkał w lasach koło Suchej Górnej. Mieliśmy możliwość obejrzeć niebezpiecznych mieszkańców lasów, którzy żyją wokół nas: żmiję, pająka krzyżaka i dzika.

Dzieci bawiły się, rysowały, rymowały i rozwiązywały zagadki przyrodnicze. Zabawa była znakomita. Na zakończenie dzieciarnia otrzymała od pani leśnik ekologiczne medale: "Zwinna Lisica" lub "Mądra Sowa".

Nasi uczestnicy, którzy dzielnie pomagali w przeprowadzaniu zabaw z dziećmi, uświadomili sobie, że niełatwo być rodzicem, a dzieci wymagają stałej, uważnej opieki.

Mamy nadzieję, że współpraca między klubem "Skorpion" a Hufcem Pracy 1-23 w Polkowicach będzie się prężnie rozwijać i pozytywnie wpływać na naszą młodzież.

Opracowanie i zdjęcia: Katarzyna Pereszczuk – starszy wychowawca